پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6672 تاریخ : 1391/07/29-12:35:53
,2,3,16,17,
هشدار بانک مرکزی به موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز

هشدار بانک مرکزی به موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز

بانک مرکزی در زمینه تبلیغات کذب برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت مبنی بر تشویق عموم به سپرده گذاری یا اخذ تسهیلات هشدار داد.


 

به گزارش بانک و صنعت، بانک مرکزی اعلام کرد: چندی است برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت از این بانک با استفاده از عناوینی مانند «تحت نظارت بانک مرکزی» اقدام به تبلیغات وسیع بر روی بیلبوردهای مستقر در سطح شهرها، جاده های برون شهری، میادین ورزشی و شبکه های استانی صدا و سیما کرده و مردم را برای سپرده گذاری و یا اخذ تسهیلات از آن موسسات تشویق می کنند.
نظر به اینکه براساس قانون پولی و بانکی کشور و قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی، تمامی متقاضیان فعالیت در بازار پول، پیش از هرگونه اقدامی ملزم به اخذ مجوز از بانک مرکزی هستند، لذا انتظار می رود مردم ضمن توجه جدی به هشدارهای این بانک و در جهت جلوگیری از به خطر افتادن سپرده هایشان فقط در بانک ها یا موسسات دارای مجوز این بانک ها سپرده گذاری نموده و اقدام به اخذ تسهیلات کنند.
بدیهی است پرداخت سود بیش از نرخ مصوب توسط موسسات خلاف قوانین بوده و مورد تایید این بانک نیست و بانک مرکزی هیچگونه مسئولیتی در قبال سپرده های مردم در این گونه موسسات ندارد.
شعب بانک ها و موسسات دارای مجوز علاوه بر مجوز کلی، دارای مجوز جداگانه ای نیز هستند. بنابراین به مردم توصیه شده است، قبل از سپرده گذاری حتما « مجوز بانک یا موسسه مربوطه را مطالبه نمایند یا جهت حصول اطمینان به سایت بانک به نشانی www.cbi.ir، بخش «نظارت بانکی» و زیر بخش «بانک ها و موسسات دارای مجوز» مراجعه کنند.
البرز ایرانیان فاقد مجوز
بانک مرکزی همچنین اعلام کرد: تعاونی اعتبار البرز ایرانیان فاقد مجوز فعالیت از سوی این بانک است.
 روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: به اطلاع عموم هم میهنان می رساند تعاونی اعتبار البرز ایرانیان فاقد مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و مجاز به ادامه فعالیت نمی باشد بر این اساس، از سپرده گذاری در تعاونی مذکور جدا خودداری شود. ضمنا توقف فعالیت تعاونی مذکور از طریق مراجع ذیربط در دست اقدام است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران