پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489115 تاریخ : 1398/05/16-13:25:55
,5,
هر هفته 25 روستای کشور برق‌دار شده است

مجری طرح برق‌رسانی روستایی توانیر خبر داد:

هر هفته 25 روستای کشور برق‌دار شده است

مجری طرح برق‌رسانی روستایی توانیر با تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید به دو هزار و 639 روستای کشور برق‌رسانی شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این رقم تا پایان دولت دوازدهم به سه هزار و 219 روستا افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، علی چهل‌امیرانی با اشاره به اینکه 21 میلیون نفر از جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کنند، گفت: برای ساکنان این مناطق که 26 درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده‌اند حدود 250 هزار کیلومتر شبکه برق در حوزه شرکت‌های توزیع ایجاد شده است.
وی با تاکید بر اینکه 32 درصد شبکه کشور برای برق‌رسانی به روستاها ایجاد شده است، ادامه داد: در حال حاضر 57 هزار و 300 روستا با 4.5 میلیون خانوار از نعمت برق برخوردار هستند، به عبارتی در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی هر هفته 25 روستای کشور برق‌دار شده است.
چهل‌امیرانی با بیان اینکه 50 درصد شبکه برق روستایی کشور قدمت بالای 25 سال دارد و فرسوده است، اظهار کرد: از این رو همانند سال‌های گذشته بیش از 85 درصد اعتبارات داخلی و منابع حاصل از عوارض برق صرف بهسازی، توسعه، نگهداری و رفع فرسودگی شبکه‌های موجود روستایی شده و کمتر از 15 درصد آن به بخش برق‌رسانی روستاها و عشایر اختصاص پیدا کرده است تا بتوانیم خدمات مناسب و بدون وقفه‌ای را در اختیار مشترکان موجود قرار دهیم.
مجری طرح برق‌رسانی روستایی توانیر تاکید کرد: شبکه برق روستاها همواره به جهت پراکندگی و قرارگرفتن در شرایط جوی نامناسب بیشترین آسیب را متحمل می‌شود، بر این اساس برنامه‌های مهمی به منظور افزایش تاب آوری شبکه‌های برق روستایی در مقابل حوادث و بحران‌ها، رفع افت ولتاژ و حریم در شبکه، اصلاح روشنایی، بهسازی و رفع فرسودگی شبکه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه امسال به 400 روستای کشور برق‌رسانی خواهیم کرد، ادامه داد: هم اکنون 99.7 درصد از جمعیت شهری و روستایی کشور از نعمت برق برخوردار هستند.
چهل‌امیرانی با تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید به دو هزار و 639 روستای کشور برق‌رسانی شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این رقم تا پایان دولت دوازدهم به سه هزار و 219 روستا افزایش پیدا خواهد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران