پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249381 تاریخ : 1395/08/29-13:11:55
,17,
نگاه مثبت شرکتهای خارجی به آینده صنایع هوایی ایران

نگاه مثبت شرکتهای خارجی به آینده صنایع هوایی ایران

شرکتهای خارجی مختلفی که در هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی و هوانوردی ایران در جزیره کیش حضور داشتند، چشم انداز صنایع مختلف هوایی کشورمان را روشن ارزیابی و برای همکاری هرچه بیشتر در این حوزه اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، صنایع هوایی به دلیل حساسیت وارتباط باصنایع مختلف ،همواره در انحصار تعداد کمی از کشورهای جهان بوده است، اما برخی به دلیل نیاز به این صنعت و برای انحصارشکنی، از دهه های گذشته حرکت های علمی خود را برای دستیابی به جنبه های مختلف این صنعت آغاز کرده اند. 

ایران اسلامی نیز با قرارداشتن درمنطقه حساس و راهبردی خاورمیانه نیاز اساسی به توسعه و ارتقای صنایع هوایی در حوزه های حمل و نقل بار، مسافر و نظامی داشته است که در شرایط تحریم، محرومیت ها در این حوزه ‌ها با اعمال فشارهای غیرانسانی و ظالمانه ابرقدرتها، بیشتر شد. 
رویکردجمهوری اسلامی برای ایجاد شرکتهای دانش بنیان دربخش ها و تخصص های مختلف و صنایع هوایی امروز به ثمر نشسته است که در سالهای اخیر شاهد حضور چشمگیر شرکتهای مختلف طراحی وتولیدکننده قطعات و سازه های مختلف مرتبط با این صنعت در نمایشگاه بین المللی هوایی ایران هستیم. 
هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی وهوانوردی ایران از 26 تا 29 آبان ماه جاری در جزیره کیش برپاست و نمایندگانی ازکشورهایی همچون روسیه، ایتالیا، ژاپن و لتونی در این نمایشگاه در کنار شرکتها وخطوط مختلف هوایی جمهوری اسلامی ایران در آن حضور دارند. 
نمایندگان کشورهای خارجی شرکت کننده در این نمایشگاه ظرفیت کشورمان را برای همکاری های خود گسترده و دارای توانایی های مثبت در صنعت حمل و نقل و خطوط هوایی دانستند و آمادگی خود برای همکاری اعلام کردند. 

ایران در بخش های مختلف صنایع هوایی توانمند است
نائب رئیس بخش بازاریابی شرکت همکاریهای بین المللی موتورسازی از روسیه که در این نمایشگاه حضور دارد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:آمادگی داریم در مباحث علمی با دانشمندان ایران در زمینه های مختلف موتور هواپیما همکاری کنیم. 
آنتون چه چوکوف، توانمندی ایران در بخش های مختلف صنایع هوایی ایران را مطلوب ارزیابی کرد وگفت:برپایی این نمایشگاه باحضور شرکتها و دیگر کشورها نشان از رشد و توسعه صنایع هوایی در عرصه های مختلف دارد. 
وی افزود: به دلیل علاقه ورغبت همکاران بین المللی ایران در بخش های مختلف صنایع هوایی برای حضور در این رویداد مهم رونق خاصی به نمایشگاه بخشیده است. 
چه چوکوف تاکید کرد: دستاوردهای ایران از این نمایشگاه برای توسعه بخشی در آینده می تواند نقش مهمی داشته باشد. 
نائب رئیس بخش بازاریابی شرکت همکاری های بین المللی موتورسازی از روسیه با اشاره به معرفی موتورهای هواپیما و بالگرد از سوی این شرکت در ایران گفت: این شرکت بین المللی سازنده موتور هواپیما و بالگرد، آمادگی ارائه محصولات خود در بخش های سامانه های الکترونیکی بسیار پیشرفته را دارد و در آینده نیز آماده همکاری‌های فنی با ایران هستیم. 

بازار ایران بزرگ و با ظرفیت است 
نماینده دفتر آمستردام همکاری های شرکت هواپیمایی میتسوبی‌شی نیز در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران در جزیره کیش در گفت و گو با ایرنا به حضورخود برای فروش یک نمونه هواپیمایی مسافربری کوتاه‌ بُرداشاره و خاطر نشان کرد: در حال مذاکره برای فروش این نوع هواپیما هستیم. 
یوشی‌هیسا کوماجائی، در پاسخ به سوالی درباره مهمترین مشکلات برای ارتباط اقتصادی با ایران در دوران پسابرجام گفت: مجموعه ای از مشکلات در گذشته وجود داشت که باید برای حل آنها و پیداکردن راهکارها در مرحله جدید جست و جوی مشترکی را آغاز کنیم . 
وی در مورد مشکلات مباحث بانکی برای ارتباط گیری با ایران پس از برجام گفت: یکی از مشکلات مهم در این زمینه ، حرکت های آرام بانکی است و باید در این زمینه سرعت بیشتری داشته باشیم. 
این نماینده شرکت هواپیمایی میتسوبیشی حضور خود در ایران را با هدف کسب سهمی از بازار توانمند و با ظرفیت ایران در این حوزه دانست . 
وی با معرفی هواپیمایی مسافربری این شرکت که ظرفیتی حدود 90 صندلی برای جابجایی مسافران در پروازهای داخلی دارد ابراز امیدواری کرد که این هواپیما مورد مناسبی برای فروش در بازار ایران باشد. 
‌کوماجائی آینده ایران درحوزه خطوط هوایی ومسافربری را روشن دانست و گفت: بازار ایران بزرگ و با ظرفیت است و به دلیل اینکه آینده روشنی برای ایران می بینیم از دفتر آمستردام در اروپا در نمایشگاه بین المللی هوایی ایران حضور دارم. 
وی ابراز امیدواری کرد که همکاری های این شرکت با ایران در آینده در مباحث فنی و ساخت نیز توسعه یابد. 
رئیس بازاریابی شرکت اومبریا آرو اسپیس سیستمز (Umbria Aerospace Systems) که از ایتالیا در نمایشگاه هوایی ایران در کیش حضور داشت در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: نزدیکی فرهنگی کشورهای ایران و ایتالیا زمینه مناسبی برای توسعه همکاری های صنعتی در بخش های مختلف است. 
ماسیمو پائولتی با بیان اینکه در این نمایشگاه برای پیداکردن جنبه های مختلف همکاری حضور یافته ام، گفت: این شرکت آمادگی دارد تا در زمینه قطعات هیدرولیکی و الکترومکانیک هواپیماهای مسافربری با ایران همکاری داشته باشد. 
وی افزود: تاکنون مذاکره ای برای همکاری این شرکت با ایران انجام نشده است اما برای مذاکره و همکاری مشکلی نمی بینیم و معتقدیم مناسبات فرهنگی موجود باید زمینه ساز این ارتباط باشد. 
رئیس بازاریابی شرکت اومبریا ایران را کشوری قدرتمند در منطقه دانست و به ایرنا گفت : ارتباط با ایران برای این شرکت می تواند دستاوردهای مهمی در آینده داشته باشد. 
وی اظهار کرد :برگزاری نمایشگاه بین المللی هوایی ایران در جزیره کیش بسیار جالب بود،با توجه به اینکه شرکت اومبریا آرو اسپیس تاکنون دفتری در خاورمیانه نداشته است، با حضور در این رویداد به دنبال ایجاد ارتباط با ایران به عنوان اولین کشور در خاورمیانه هستیم. 
ماسیمو پائولتی افزود :این شرکت ایتالیایی به دنبال نماینده وعامل ارتباط در ایران به عنوان دفتر نمایندگی است و هم زمان در اندونزی نیز به دنبال ایجاد نمایندگی است. 
نمونه هایی از پهپادهای ساخت ایران، موتورهای تولید شده توسط شرکت های مختلف ایرانی و خارجی،قطعات ساخته شده توسط شرکت های دانش بنیان ایرانی، فرصت ها و امکانات خطوط مختلف هوایی، توان شرکت های ایرانی در طراحی و تولید بخش های مختلف هواپیماهای مسافربری، بالگرد و هواپیماهای کوچک در این نمایشگاه ارایه شده است. 

هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی وهوانوردی ایران که با حضور 100 شرکت، خطوط هوایی، موسسه خصوصی و آموزش عالی، در جزیره کیش از 26 آبان ماه در کیش آغاز بکار کرده امروز به کار خود پایان می دهد. 
این نمایشگاه امروز شنبه و در آخرین روز کاری خود نیز از ساعت 9 و 30 دقیقه تا 14 میزبان بازدیدکنندگان است. 
در حاشیه برگزاری این نمایشگاه بازدید کنندگان هر روز از ساعت 14:30 تا 16:30شاهد اجرای حرکت نمایشی هواپیماهای سوخوی روسیه و ال 39 لتونی در فرودگاه کیش هستند. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران