پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249982 تاریخ : 1395/09/07-10:21:09
,17,
نوسان نرخ ارز زیان هنگفتی برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

نوسان نرخ ارز زیان هنگفتی برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: حتی یک ساعت بروز نوسان در بازار ارز می تواند میلیاردها دلار ثروت خلق کند و در عین حال زیان هنگفتی برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت و موضوع مقطعی بودن نوسان ها بهانه است .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  درباره نوسان های اخیر در بازار ارز کشور و افزایش قیمت برخی ارزهای عمده گفت: حتی نباید یک ساعت هم تغییر در نرخ ارز وجود داشته باشد، زیرا در کنار ثروت های باد آورده ای که برای عده ای ایجاد می کند، زیان های هنگفتی را برای اقتصاد کشور به بار می آورد.

نماینده مردم رشت در مجلس تاکید کرد: بی توجهی به این نوسان ها به بهانه مقطعی بودن آن زیانبار است و سیاست چند نرخی ارز می تواند رانت ایجاد کند و فساد به همراه داشته باشد.
به گفته وی، برخی واسطه ها و دلالان در بازار با نرخ سازی دلار از این محل سودهای میلیاردی کسب می کنند و به اقتصاد ملی آسیب وارد می سازند.
جعفرزاده در پاسخ به این پرسش که با توجه به تلاش دولت برای مهار تورم و بهبود رشد اقتصادی، آیا افزایش نرخ ارزها مانند دلار به منزله افت ارزش پول ملی نیست، گفت: افت ارزش پول ملی به این اندازه قابل پذیرش نیست، زیرا بخشی از موضوع به نقدینگی و کاهش حجم پول در جامعه مربوط می شود و نه ارزش پول ملی و دولت نیز جلوی افزایش فزاینده نقدینگی را گرفته است.
 بازار آزاد ارز تهران در هفته های گذشته شاهد رشد قیمت برخی ارزهای عمده بویژه دلار آمریکاست به نحوی که ارزش آن در برابر ریال در مبادلات به بیش از 37 هزار ریال نیز رسید.
برخی فعالان بازار سکه و ارز، اعلام قبلی دولت مبنی بر اجرای طرح یکسان سازی نرخ ارز در نیمه دوم سال را علت اساسی این افزایش می دانند و برخی نیز معتقدند: این افزایش ها مقطعی است و جهش قیمت دلار را مانند آنچه در بحران ارزی سال 91 شاهد بودیم، رخ نخواهد داد.
انتخاب رییس جمهوری جدید آمریکا، رشد تقاضای ارز در هفته های گذشته بویژه سفرهای اربعین ، و نزدیکی آغاز سال نو میلادی ( 12 دی) از جمله دلایل این افزایش مطرح شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران