پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489001 تاریخ : 1398/05/14-12:16:29
,5,4,
نوسان شدید قیمت نفت به دنبال تعرفه‌های جدید ترامپ

تعرفه بر بازار سایه انداخت

نوسان شدید قیمت نفت به دنبال تعرفه‌های جدید ترامپ

تلاطم شدید بازارهای نفت پس از تعرفه‌های جدید ترامپ بر علیه چین همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، تعرفه‌های جدید ترامپ بر علیه چین، بازارهای نفت را با تلاطم شدیدی روبرو کرده است، به شکلی که قیمت شاخص‌های نفت پنج‌شنبه با سقوطی 7 درصدی مواجه شد که بدترین سقوط روزانه آن در چند سال اخیر است. قیمت‌ها در روز جمعه 3 درصد جهش کردند تا بخشی از افت خود را جبران کنند و حالا در روز دوشنبه دوباره با سقوط 1 درصدی روبرو شدند.  

این تعرفه‌ها که قرار است از 1 سپتامبر اجرایی شوند، جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان، که بزرگترین مصرف‌کنندگان نفت هم هستند، را تشدید کرد. هرگونه کند شدن اقتصاد در نتیجه این جنگ تجاری، می‌تواند به تقاضای نفت آسیب وارد کند.  

قیمت هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، پس از سقوط 7 درصدی روز پنج‌شنبه، 1.39 دلار یا 2.3 درصد در روز جمعه جهش کرد و معاملات خود را با قیمت 61.89 دلار پایان داد. این شاخص در معاملات روز دوشنبه هم تا ساعت 11:17 به وقت تهران، 97 سنت یا 1.57 درصد سقوط کرد و به 60.94 دلار رسید.  

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا که معاملات روز جمعه خود را پس از سقوط 8 درصدی در روز پنج‌شنبه، با 1.71 دلار یا 3.2 درصد جهش، در 55.66 دلار به پایان برده بود، روز دوشنبه تا ساعت 11:07 به وقت تهران 71 سنت یا 1.26 درصد سقوط کرد و به 54.96 دلار رسید.   

صادرات نفت آمریکا در ماه ژوئن 260 هزار بشکه در روز رشد کرد و به رکورد 3.16 میلیون بشکه در روز رسید. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران