پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6588 تاریخ : 1391/07/19-18:17:00
,5,16,17,
نقت بشکه ای 111دلار شد

نقت بشکه ای 111دلار شد

با افزایش تنش میان سوریه و ترکیه

رفتن تنش ها در مرز ترکیه و سوریه و افزایش نگرانی ها درباره اختلال عرضه نفت خام منطقه خاورمیانه، بهای نفت خام بیش از دو دلار افزایش یافت.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، در پی افزایش تنش ها در مرز ترکیه و سوریه که سبب نگرانی درباره عرضه نفت در منطقه خاورمیانه شده است، بهای نفت در پایان معاملات روز سه شنبه (18 مهر) بازار لندن برای نخستین بار از 18 سپتامبر (28 شهریور) به بیش از 114 دلار برای هر بشکه رسید.
اندی سومر، یک تحلیلگر بازار نفت در موسسه سوئیسی یی جی ال در این باره گفت: بازارهای جهانی نفت خام هم اکنون تحت تاثیر مسائل ژئوپولیتیک است و بنیادهای بازار تاثیر در تحولات کنونی بهای نفت ندارد.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی تقاضا در بازارهای جهانی نفت خام، بهای این ماده باید اندکی پایین تر از قیمت های کنونی باشد، اما با توجه به نگرانی ها از افزایش تنش های در مرز ترکیه و سوریه بهای نفت به این سطوح بالا رسیده است.
در پایان معاملات روز گذشته، بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر، دو دلار و 68 سنت افزایش یافت و به 114 دلار و 50 سنت رسید.
بهای هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی برای تحویل در ماه نوامبر نیز با سه دلار و 6 سنت افزایش، به 92 دلار و 39 سنت رسید.
آتش سوزی در پالایشگاه ساراتوف روسیه با ظرفیت پالایش روزانه 130 هزار بشکه نیز تا حدودی به رشد بهای نفت خام در بازارهای جهانی کمک کرد.
در همین حال علی النعیمی، وزیر نفت عربستان سعودی روز گذشته در حاشیه کمیته نفت و انرژی نشست وزیران نفت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (جی سی سی) اعلام کرد: عربستان سعودی از رسیدن بهای نفت به سطوح کنونی که رشد اقتصادی جهان را تحت تاثیر قرار نمی دهد، رضایت دارد.

وی افزود: قیمت های جهانی نفت خام هم اکنون به سطوح قابل قبول برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان بازگشته و تلاش های کشورهای عضو جی سی سی برای بازگرداندن ثبات به بازار نفت نتیجه بخش بوده است.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 239
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران