پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6576 تاریخ : 1391/07/18-09:47:51
,5,16,17,20,
نفت روی دست ایران نمی ماند

نفت روی دست ایران نمی ماند

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امورخارجه ایران تاکید کرد نفت کالایی نیست که روی دست ایران بماند.

 


سیدعباس عراقچی  با بیان مطلب فوق، اظهار داشت: نفت به فروش رسیده و درآمد حاصل از آن به نحو مقتضی به دست ما می رسد.
معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدامات صورت گرفته در این معاونت برای تبدیل تحریم ها به فرصت و اخبار مطرح شده مبنی بر کاهش خرید نفت ایران توسط ژاپن و تصمیم توکیو برای کاهش بیشتر خرید نفت از ایران در آینده نزدیک، تصریح کرد: معاونت آسیا مهمترین حوزه ای است که همکاری های اقتصادی ما در آن جریان دارد. طی مدت اخیر توجه اقتصادی ما از اروپا کمتر و به سمت شرق و آسیا بیشتر شده است. ما مدعی نیستیم که در همه حوزه های اقتصادی که به کشورهای آسیایی مربوط می شود، با مشکل مواجه نبوده ایم؛ ولی در رفع مشکلات تا حد زیادی موفق بوده ایم.
وی اضافه کرد: نفت کالای بسیار ارزشمند و مورد نیاز اقتصادهای جهان به خصوص اقتصادهای آسیایی از جمله چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و بقیه کشورهای خریدار نفت ایران است. این گونه نیست که به راحتی بتوانند خرید نفت را کاهش دهند و صدمه نبینند. نفت کالایی نیست که روی دست ایران بماند. ممکن است میزان خرید نفت در برخی از قراردادها کاهش یابد، ولی در برخی قراردادهای دیگر جبران می شود.
عراقچی همچنین افزود: در بحث همکاری های بانکی که مرحله بعد از فروش نفت نیز هست، به همین منوال است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران