پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249218 تاریخ : 1395/08/26-18:24:13
,17,
نظارت‌ و بازبینی در گمرک الکترونیکی شد

نظارت‌ و بازبینی در گمرک الکترونیکی شد

معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران از الکترونیکی شدن نظارت‌ها در گمرک خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، علیرضا مقدسی با اعلام این مطلب در جمع مسئولان بازبینی گمرکات سراسر کشور گفت: بازبینی اکنون با الکترونیکی شدن در شرایط بهتری انجام می‌شود و مدت زمان انجام کار کوتاه‌تر شده و مسئولان بازبینی می‌توانند به صورت آنلاین روند کار را بررسی کرده و از نحوه کار مطلع شوند.

وی افزود: روال کار در بخش بازبینی اکنون با سنوات قبل تفاوت‌های زیادی دارد و کارشناسان گمرکی باید اطلاعات خود را نسبت به سیستم به روز کنند.
مقدسی با اشاره به تخصص افرادی که در بخش بازبینی فعالیت دارند ادامه داد: این افراد در بخش‌های مختلف مثل ترانزیت مشغول به فعالیت بودند و دارای دانش تخصصی در بیشتر بخش‌های گمرکی هستند.
معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران گفت: کارشناسانی  که در بخش بازبینی مشغول فعالیت هستند باید دارای یک ذهن تحلیلگر در زمان مشاهده اسناد باشند و اگر اشتباهی از سوی متقاضی به صورت سهوی رخ داده آگاه باشند و سریعاً برای اصلاح مشخصات اقدام کنند.
وی بازبینی را یکی از بخش‌های مهم در گمرک برشمرد و تصریح کرد: بازبینی واحد تفکر فنی مدیر بوده و اگر این دکمه درست کار کند ضریب سلامت سازمان افزایش خواهد یافت.
مقدسی اضافه کرد: تشریفات ترخیص و رویه‌های گمرکی و حتی بخش‌های وکالت‌نامه هم در قسمت بازبینی  قرار گرفته و گفتنی است روالها از اسناد کاغذی به الکترونیکی تبدیل شده است که این موضوع باعث می‌شود تا سوءاستفاده از بخش‌های مختلف کاهش یابد.
معاون حقوقی و نظارت گمرک ایران گفت: اکنون بیشتر بخش‌های گمرک الکترونیکی شده و بخش بازبینی نیز کار خود را به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 276
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران