پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517682 تاریخ : 1399/05/22-12:10:16
,2,
نحوه فروش و واگذاری سهام عدالت در شعب بانک توسعه تعاون تشریح شد

نحوه فروش و واگذاری سهام عدالت در شعب بانک توسعه تعاون تشریح شد

روابط عمومی بانک توسعه تعاون در خصوص نحوه واگذاری و فروش سهام عدالت در شعب این بانک جهت آگاهی عمومی و پاسخگویی به سؤالات و ابهامات مشتریان گرامی، ضمن شفاف سازی هر چه بیشتر، سازوکار اجرایی این امر را تشریح نمود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، بر این اساس لازم به ذکر است که عموم متقاضیان فروش سهام که از طریق سایت سازمان خصوصی سازی روش مستقیم را انتخاب کرده اند، در هر زمان می توانند به صورت حضوری و غیرحضوری به ترتیب از طریق شعب سراسر کشور و درگاه بانک توسعه تعاون نسبت به فروش سهام عدالت خود بر اساس حدنصاب اعلامی از سوی دولت، اقدام نمایند.

همچنین در خصوص نحوه فروش و زمان واریز مبلغ فروش سهام عدالت، اعلام می نماید که پس از درخواست فروش سهام توسط مشتری در سامانه موجود بر روی درگاه بانک توسعه تعاون، این درخواست ها به شرکت کارگزاری مرکزی اوراق بهادار ارسال می گردد، این شرکت نیز پس از بررسی درخواست ها متناسب با فروش هر سهم، آن را به شرکت کارگزاری به عنوان سبد گردان فرآیند فروش ارسال می کند که فروش و دریافت مبالغ سهام توسط کارگزاری صورت می گیرد که البته با توجه به شرایط بازار ممکن است زمان بر باشد.

پس از فروش هر قسمت از سهام، وجه حاصل از آن بعد از 3 روز کاری و پس از طی مراحل لازم، به شماره شبای ثبت شده در سامانه سهام عدالت به نام سرمایه گذار واریز می گردد.

علاوه بر این، لازم به توضیح است که سامانه سهام عدالت در اختیار سازمان خصوصی سازی بوده و بانکها نقشی در زمان و نحوه به روزرسانی آن ندارند.

از سوی دیگر یادآوری می گردد صرفاً سهامدارانی که روش مستقیم را برای مدیریت و مالکیت سهام عدالت انتخاب کرده اند امکان فروش سهام در سامانه مذکور را دارند (سهامدارانی که قبلاً روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، در حال حاضر می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت و انتخاب روش مستقیم در نوبت ارائه درخواست فروش سهم قرار گیرند).

بنابراین در صورت عدم امکان فروش سهام در صورت رعایت پیش شرط انتخاب روش مستقیم در سامانه سهام عدالت، ممکن است مغایرت در ثبت اطلاعات هویتی و یا ثبت شماره شبای سهامداران وجود داشته باشد که به زودی با فراهم شدن روشی برای اصلاح مشخصات هوشمند، ویرایش اطلاعات نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران