پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517595 تاریخ : 1399/05/20-11:19:55
,17,
مقابله با تحریم ها از طریق اعطای گواهینامه کیفیت به تجهیزات ایرانی

رییس سازمان ملی استاندارد تاکید کرد:

مقابله با تحریم ها از طریق اعطای گواهینامه کیفیت به تجهیزات ایرانی

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینکه با شناسایی فعالیت های صنعت نفت دامنه فعالیت ها افزایش خواهد داشت، گفت: تقویت ساخت داخل، جلوگیری از خروج ارز و مقابله با تحریم از مهمترین دستاوردهای «نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران» خواهد بود.

به گزارش بانک و صنعت، نیره پیروز بخت امروز (دوشنبه) در مراسم اعطای اولین گواهینامه کیفیت محصول کالا و تجهیزات صنعت نفت به نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران با بیان اینکه حرکت جدید در صنعت نفت و مقررات مرتبط با استاندارد انجام می شود، ادامه داد: با اعمال تحریم های ناعادلانه و بروز مشکلات در برخی حوزه ها، باید به این فکر می افتادیم تا هر چه سریعتر شرایط کشور را با تحریم هماهنگ کرده و به سمت بومی سازی حرکت کنیم.

وی افزود: در مورد تجهیزات نفت نیز از گذشته مواردی در خصوص استفاده از تجهیزات و ماشین آلات وارداتی وجود داشت، از همین رو وزارت نفت به سمت بومی سازی حرکت کرد.

پیروز بخت با بیان اینکه تلاش کردیم تا در صورت نیاز به واردات بتوانیم کیفیت این کالا و تجهیزات را بررسی و تایید کنیم، تاکید کرد: مجموعه ای که با وزارت نفت در ارتباط است باید بتواند به عنوان یک نهاد از سازمان ملی استاندارد تاییدیه را بگیرد.

وی گفت: در سال 96 قانون جدید استاندارد از سوی رییس جمهوری ابلاغ شد و صنعت نفت نیز از این مساله مستثنی نبود.

رییس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: این پروژه با استفاده از توان متخصصان داخلی کلید خورد و زمانی که تصمیم بر این شد که بومی سازی انجام شود باید نهادی تعریف می شد که به عنوان شخص، گواهینامه را صادر کند.

وی با اشاره به اینکه شخص ثالث به عنوان نهاد بی طرف وارد شود، افزود: نام انجمن نفت پیش آمد تا ارزیابی را انجام دهد.

پیروز بخت تاکید کرد: در سطح بین المللی مرکز تایید صلاحیت وجود دارد و مرکز تایید صلاحیت کشورها نیز عضو مرکز بین المللی هستند. با توجه به فضای باز سیاسی در دولت یازدهم پس از سال ها، در سال 94 مرکز تایید صلاحیت ایران عضو این مجمع شد.

وی با بیان اینکه این مجمع اختیار دارد نهادها را تایید صلاحیت کند و گفت: نهاد صدور گوهینامه کیفیت انجمن نفت ایران اولین مرکز در ایران است که امروز گوهینامه 17065 را می گیرد.

پیروز بخت ادامه داد: تقویت ساخت داخل، جلوگیری از خروج ارز و مقابله با تحریم از مهمترین دستاوردهای این نهاد خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران