پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6905 تاریخ : 1391/08/28-08:48:27
,13,17,20,21,
مطالبات چایکاران از حافظه دولت محو شد!

لاهوتی: پرداخت نکردن بدهی چایکاران از روی عمد است

مطالبات چایکاران از حافظه دولت محو شد!

نماینده مردم لنگرود در مجلس نهم ضمن انتقاد از عملکرد دولت در عدم پرداخت مطالبات چایکاران، این اتفاق را عمدی دانست .

 
 

 

مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به تذکراتی که برخی نمایندگان درباره عدم پرداخت بدهی چایکاران به دولت داده اند، گفت: متأسفانه دولت علی رغم به پایان رسیدن زمان بهره‌برداری از چای هنوز ۶۲ درصد مطالبات چایکاران را پرداخت نکرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس نهم ضمن ابراز نگرانی از وضعیت چایکاران استان گیلان افزود: نارضایتی مردم و وضعیت بد موجود باعث شده که نتوانیم به منطقه برویم.

وی با بیان این‌که در رابطه با پرداخت بدهی چایکاران بازی درمی آورند و از روی عمد این کار را انجام نمی‌دهند، گفت: علی‌رغم همه پیگیری‌های موجود تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم تأکید کرد: وزیر جهاد کشاورزی بارها قول به پرداخت بدهی چایکاران داده حتی رئیس سازمان چای و استاندار در معاونت برنامه ریزی برای گرفتن مطالبات بسط نشستند اما هنوز موفق نشده‌اند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس نهم با اعلام این مطلب که  بیش از ۶۲ درصد مطالبات چایکاران همچنان پرداخت نشده باقی مانده و با اشاره به این‌که ۵۳ میلیارد تومان چای توسط دولت از کشاورزان خریداری شده است، گفت: تنها ۲۲ میلیارد تومان از این مطالبات پرداخت شده است.

وی با بیان این‌که ۵۰ درصد باغات چای در گیلان کشت نمی‌شود، گفت: کشاورزان به دلیل مشکلات مالی و نداشتن صرفه اقتصادی کشت چای به تغییر کاربری اراضی خود روی آورده اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم با اشاره به این‌که دولت اعلام کرده سالی ۲ میلیون هکتار به زمین های کشاورزی می افزاید، تصریح کرد: به جای این وعده‌ها به فکر حفظ اراضی کشاورزی و باغات چای که در حال حاضر موجود است باشند.

وی در ادامه با بیان این‌که از ۳۲ هزار هکتار باغات چای،۵۰ درصد آن کشت نمی‌شود، متذکر شد:  در حدود ۷ هزار هکتار از این ۳۲ هزار هکتار نیز تغییر کاربری اراضی داده شده استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران