پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515318 تاریخ : 1399/04/14-09:48:50
,17,
مرز ایران و پاکستان از فردا بازگشایی می شود

برای انجام فعالیت های تجاری

مرز ایران و پاکستان از فردا بازگشایی می شود

وزارت کشور پاکستان از بازگشایی مرز ایران و پاکستان در چهار نقطه از فردا، یکشنبه 15 تیرماه جهت انجام فعالیتهای تجاری خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شبکه 24 نیوز پاکستان، وزارت کشور پاکستان از بازگشایی مرز ایران پاکستان برای تجارت خبر داد.

طبق این بخشنامه دولتی 4 نقطه مرزی گبد، مند، کاتگر و چادگی در بلوچستان برای تجارت بازگشایی شده اند و فعالیت های تجاری در آنها 7 روز در هفته مجاز خواهد بود.

میان زهید حسین، از فعالان اقتصادی پاکستان، از این اقدام استقبال کرد و گفت این کار به احیای فعالیت های تجاری کمک می کند.

براساس این بخشنامه، چهار گذرگاه مرزی مذکور از یکشنبه 15 تیر ماه (5 ژوئیه) رسماً فعال می شود و فعالیت های بازرگانی شامل واردات، صادرات و همچنین تردد نامحدود کامیون های باری مطابق پروتکل های بهداشتی میان دو کشور انجام می شود.

نهم آذرماه سال گذشته ناظر گمرکات ایالت بلوچستان پاکستان در جریان هفتمین نشست کمیته تجاری دو کشور در شهر زاهدان اعلام کرد که دولت پاکستان برای انجام مبادلات تجاری، و بهبود معیشت مرزنشینان تصمیم به راه اندازی 4 بازارچه مرزی در مرز با ایران گرفته است.

استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر هفت بازارچه فعال مرزی دارد که پنج بازارچه آن در مرز مشترک با پاکستان است و شامل میرجاوه در زاهدان، پیشین در سرباز، کوهک و جالق در سراوان، ریمدان در چابهار است. همچنین دو بازارچه مرزی در مرز مشترک با افغانستان (میلک و گمشاد در زابل) دارد. این هفت بازارچه مرزی نقش به سزایی در مبادلات بازرگانی با کشورهای همسایه دارند.

پاکستان دو هفته قبل هم براساس توافق مشترک با تهران، گذرگاه مرزی تفتان (میرجاوه) را برای هفت روز در هفته جهت توسعه تجارت مرزی میان دو کشور بازگشایی کرد.

به گفته فعالان اقتصادی، محدودیت زمانی و عبور کامیون های مجاز برای تردد در گذرگاه مشترک مرزی ایران و پاکستان، عمده ترین مشکلات تجار به شمار می رفت که این مساله با بازگشایی گذرگاه تفتان و همچنین فعال سازی گذرگاه های جدید به صورت 7 روز در هفته مرتفع شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران