پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517603 تاریخ : 1399/05/20-13:23:28
,17,
مردم از ریسک های بازار بورس غافل نشوند

دژپسند:

مردم از ریسک های بازار بورس غافل نشوند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امروز اقبال نسبت به بازار سرمایه بسیار عالی است، اما مردم نباید با برخی اقدام ها، شکنندگی سبد دارایی های خود را بالا ببرند، زیرا بورس در سطح جهان، پذیرش ریسک را در ذات خود به همراه دارد.

به گزارش بانک و صنعت، فرهاد دژپسند امروز (دوشنبه) در آیین اختتامیه مسابقه آثار کوتاه رادیویی کار و تولید در محل سازمان صدا و سیما، افزود: امسال به نام «جهش تولید» مزین شده و نیازمند جهش در فضای کسب و کار هستیم که یک محور اساسی آن سرمایه گذاری و بهره وری است.

وی افزود: بنابراین باید از سرمایه های انباشته شده در عرصه های فیزیکی، مالی و انسانی، استفاده بهینه داشته باشیم.
دژپسند یادآور شد: سال 91 و با آغاز دور تازه تحریم ها تا کنون در سه سال رشد سرمایه گذاری مثبت بوده و در بقیه سال ها منفی شده، همچنین نرخ بهره برداری از ظرفیت های تولید در کشور حدود 50 درصد است و در هر دو این موارد تامین مالی ثابت و سرمایه در گردش را نیاز داریم.
وی گفت: نظام اقتصادی ایران بانک محور است، وقتی صحبت از تامین مالی می شود، بانک ها مورد توجه قرار می گیرند و بیماری بدتر آنکه هر بنگاهی با عارضه روبرو شود، فکر می کند باید وام بگیرد تا مشکلش حل شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: امروز بانکداری کشور در آستانه تحول است و در ماه های گذشته از سیستم هایی رونمایی شده که می توان در آن بدون مراجعه به بانک، حساب باز کرد، تسهیلات گرفت و احراز هویت شد.
به گفته وی، مجاری تامین مالی در کشور متنوع شده، امروز برای تامین مالی ثابت نیاز به مراجعه به بانک از سوی صنایع کوچک و متوسط نیست، همچنین بنگاه های بزرگ می توانند با مراجعه به بازار سرمایه به تامین سرمایه های مورد نیاز بپردازند که یک کریدور قابل اعتماد برای تامین منابع است.
دژپسند تاکید کرد: حضور پررنگ و عمیق بازار سرمایه در تامین مالی در اقتصاد به بهبود کسب و کار و افزایش سرمایه گذاری ها کمک می کند، اما ورود به بازار سرمایه باید با مشاوره و مطالعه انجام شود.
این مقام مسوول با اشاره به مفهوم اقتصاد مقاومتی گفت: برخی به غلط تصور می کنند در اقتصاد مقاومتی باید حصاری به دور خود کشید، اما اینطور نیست و باید با جهان پیرامونی ارتباط داشت و از تامین مالی خارجی و فناوری های نوین بهره مند شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: موضوع روانی در گمرک و به ویژه در واردات کالاهای سرمایه ای واسطه ای و مواد اولیه که بیش از 85 درصد واردات کشور را تشکیل می دهند، باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بر لزوم به خدمت درآوردن مالیات برای تحقق جهش تولید تاکید کرد و گفت: سالم ترین درآمد دولت مالیات است و باید افزایش یابد، اما در شرایط کنونی که از نظر درآمدهای نفتی در مضیقه هستیم، نباید به مودیان مالیاتی فشار آورد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از ارائه لایحه دو فوریتی به مجلس برای افزایش سرمایه شرکت ها و تعمیق بورس از مالیات ها خبر داد و افزود: دارایی های بی شمار انسانی و مالی در کشور وجود دارد و چنانچه بتوانیم عزم خود را برای استفاده بهینه از این دارایی ها جذب کنیم، می توان بسیاری دغدغه ها را کاهش داد و رسانه ها می توانند این باور را در جامعه ایجاد کنند.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب در سند چشم انداز 1404 برتری در دو عرصه اقتصادی و علم و فناوری را تصویر کردند و چنانچه برخی مشکلات وجود نداشت، می توانستیم به این اهداف دستیابیم، هرچند در برخی حوزه ها این مهم محقق شده است.
دژپسند ابراز امیدواری کرد که مسوولان ظرفیت استفاده از قدرت بزرگ رسانه ها را داشته باشند که به معنای افزایش شفافیت، مسوولیت پذیری، پاسخگویی و کارایی است.
وی اضافه کرد: رسانه ها در امیدآفرینی، استفاده بهینه از دارایی ها، عبور از موانع و ایجاد یک قامت بلند برای ایران اسلامی نقش دارند.

بن بستی در کشور وجود ندارد

براساس این گزارش در این مراسم سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: امروز نیازمند تبیین مواضع و تفکر رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی هستیم.
وی افزود: همه تلاش این قرارگاه الگوسازی و گفتمان سازی در خصوص اقتصاد مقاومتی و خودباوری و خود اتکایی مردم و جوانان است و اعلام می کنیم در سازندگی کشور هیچ نیازی به غربی ها نداریم.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا خاطرنشان کرد: امروز برخی معتقدند که در اداره کشور به بن بست رسیده ایم، اما قرارگاه به عنوان یک نمونه عملی اعلام می دارد که در کشور هیچ بن بستی نیست، اما باید از ظرفیت های سرشار کشور به موقع و به جا استفاده کرد تا مشکلات را به زانو درآورد.
در آیین اختتامیه مسابقه آثار کوتاه رادیویی کار و تولید از 10 اثر برگزیده از مجموعه 245 اثر رسیده به این جشنواره با اهدای تندیس و لوح افتخار تقدیر شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران