پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249179 تاریخ : 1395/08/26-14:58:44
,16,
مذاکرات خوبی با شرکت های رنو، سیتروئن، کیا و نیسان در جریان است

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا:

مذاکرات خوبی با شرکت های رنو، سیتروئن، کیا و نیسان در جریان است

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در تشریح آخرین وضعیت همکاری های بین المللی این مجموعه با شرکت های خودروساز رنو، سیتروئن، کیا و نیسان از روند خوب مذاکرات با این شرکت ها خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، مهدی جمالی امروز چهارشنبه در مراسم «آغاز انتشار اوراق مرابحه شرکت سایپا در بورس تهران» در مورد قرارداد با سیتروئن گفت: قرارداد سایپا و سیتروئن نهایی شده است و امروز مجوز این قرارداد را سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران منتشر خواهد کرد.

وی ادامه داد: در این قرارداد، برای نخستین بار در صنعت خودروسازی کشور، یک شرکت خارجی به طور مستقیم 50 درصد از سهم یک شرکت تولیدی را در ایران خریداری می کند.
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در مورد آخرین وضعیت این قرارداد گفت: همه کارها انجام و قرارداد تنظیم شده است و به محض مجوز سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، نقل و انتقال مالی و نقل و انتقال سهام صورت می گیرد.

 همکاری با شرکت کیاموتور
جمالی در مورد همکاری با شرکت کره ای کیاموتور گفت: ما شریک قدیمی «کیا موتور» هستیم و هم اکنون نیز محصول مشترک «سراتو» را با شرکت کیا تولید می کنیم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: مذاکرات خوبی با این شرکت در حال انجام است و ما شرایط خود را تعیین کرده ایم.
به گفته جمالی، پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، این فرصت برای صنعت کشور به وجود آمده است که طرف های خارجی با توجه به سیاست های دولت ایران و منافع شرکت های ایرانی پای میز مذاکره بیایند.

مذاکره با نیسان
جمالی از ادامه مذاکره با شرکت خودروسازی نیسان ژاپن خبر داد و گفت: در این شرایط، هر شرکتی که توانایی مشارکت و سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد و تعهد صادراتی بدهد، می تواند با ما شریک شود.

همکاری با رنو
جمالی درارتباط با همکاری شرکت سایپا و شرکت رنو فرانسه نیز گفت: این دو شرکت از گذشته با هم شریک بوده اند و تاکنون همکاری خود را ادامه داده اند.
وی افزود: رنو و سایپا ‌اکنون شرکتی مشترک دارند و رنوپارس به عنوان شرکت مشترک سایپا و رنو است که در این شرکت 49 درصد سایپا و 51 درصد رنو سهامدار است.
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به این که تولید محصولات رنو امسال به شدت در گروه سایپا افزایش یافته است، ابراز امیدواری کرد توسعه این محصول همچنان ادامه داشته باشد.

رکورد تولید خودرو در سایپا شکسته شد
جمالی در بخش دیگری از سخنان خود به شکسته شدن رکورد تولید خودرو در شرکت سایپا پرداخت و گفت: روز گذشته بالاترین رقم تولید در طول تاریخ فعالیت شرکت سایپا محقق شد و توانستیم دو هزار و 483 دستگاه خودرو تولید کنیم.
وی درباره فروش محصولات نیز گفت: فروش سایپا به اندازه تولید محقق می شود؛ تا پایان بهمن ماه پیش فروش محصولات انجام شده است و هیچ محصولی در سایپا نیست که با رکود روبرو باشد.
به گفته مدیر عامل سایپا، برخی از پیش فروش های محصولات سایپا به سال آینده کشیده شده است.

تامین مالی تامین کنندگان قطعات سایپا از طریق عرضه اوراق مرابحه
جمالی در مورد انتشار اوراق مرابحه شرکت سایپا در بورس تهران نیز گفت: امروز مبلغ پنج هزار میلیارد ریال اوراق مرابحه برای نخستین بار توسط سازمان بورس منتشر شد. این فرصت خوبی برای صنعت کشور است که به جای وابستگی به نظام پولی کشور،‌ با فرصت هایی که در بازار سرمایه کشور ایجاد شده بتواند از این بازار استفاده کند.
وی افزود: علاوه بر این ابزار، روش های مدرن دیگری در بازار سرمایه وجود دارد که به زودی از این فرصت های جدید نیز استفاده می کنیم.
مدیر عامل سایپا ادامه داد: این اوراق می تواند فرصت خوبی برای صنعت کشور ایجاد کند. سایپا در سال گذشته توانست با استفاده از فرصت های بازار سرمایه بازار پولی و حمایت های دولت، تا امروز بیش از 30 تا 40 درصد افزایش تولید داشته باشد.
جمالی با تاکید بر اینکه این اوراق می تواند تامین کنندگان قطعات سایپا را پشتیبانی کند، گفت: موارد مصرف منابع حاصل از این اوراق، بیشتر برای تامین مالی زنجیره تولید شرکت خواهد بود و منابع دو شرکت تامین کننده قطعات سایپا (مگاموتور و سازه گستر) از این اوراق تامین می شوند.
به گزارش ایرنا، به دنبال همکاری های بین المللی در بخش صنعت خودرو و امضای توافق نامه ها و قراردادهایی با شرکت های خودروساز بزرگ ایران با شرکت هایی همچون پژو، رنو و سیتروئن، مقرر شده است تامین کنندگان (قطعه سازان) خودروسازان ایرانی و طرف های خارجی نیز همکاری های خود را گسترش دهند.
علاوه بر این توافق نامه ها و قراردادها، شرکت های خودروساز ایرانی مذاکراتی را برای همکاری با دیگر شرکت های خودروساز خارجی دنبال می کنند که از این بین می توان به فولکس واگن، کیا و نیسان اشاره کرد.
رضا رضایی رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو شنبه هفته جاری در نشستی خبری ادعا کرد: اکنون برخی قطعه سازان داخلی قادرند تا 60 درصد قطعات مورد نیاز را برای محصولات مشترک خودروسازان داخلی و خارجی تامین کنند.
وی در مورد آمار تولید خودرو در کشور نیز گفت: تا پانزدهم آبان ماه امسال، 696 هزار و 599 دستگاه سواری، 48 هزار و 657 دستگاه وانت، 481 دستگاه مینی بوس، 549 دستگاه اتوبوس و هفت هزار و 141 دستگاه کامیون تولید شده است.
به گفته وی ، تولید انواع خودرو از ابتدای امسال تا پانزدهم آبان ماه، نسبت به مدت مشابه پارسال ‌30.9 درصد و تولید سواری 31 درصد رشد داشته است.
براساس برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودرو کشور در سال 1404 باید به سه میلیون دستگاه در سال افزایش یابد و یک سوم آن صادر شود.
بر اساس این گزارش، صبح امروز پنج هزار میلیارد ریال اوراق مرابحه شرکت سایپا با نرخ سود علی الحساب 18 درصد به منظور خرید مواد و قطعات مورد نیاز در تولید محصولات این شرکت خودروسازی، در بورس اوراق بهادار تهران منتشر شد.
در این مراسم «مهدی جمالی» مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و «حسن قالیباف اصل» مدیرعامل شرکت بورس تهران حضور داشتند.
اوراق مرابحه شیوه ای برای تامین نقدینگی بنگاه های اقتصادی بر پایه عقد اسلامی مرابحه است؛ در این شیوه، شرکت مورد نظر برای تامین مالی خود اقدام به انتخاب یا تاسیس موسسه مالی به منظور خاص با عنوان واسط می کند. واسط با انتشار اوراق مرابحه از طریق شرکت تامین سرمایه، وجوه سرمایه گذاران مالی (مردم) را جمع آوری کرده و به وکالت از طرف آنان کالای مورد نیاز بانی را از تولیدکننده (فروشنده) به صورت نقد خریداری و به صورت بیع مرابحه ی نسیه به قیمت بالاتر به بانی می فروشد.
بانی متعهد می­شود در سررسید مشخص، قیمت نسیه کالا را از طریق شرکت تامین سرمایه به دارندگان اوراق برساند. دارندگان اوراق می توانند تا سررسید منتظر بمانند و از سود مرابحه استفاده کنند و یا قبل از سررسید اوراق خود را در بازار ثانوی به فروش برسانند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران