پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6634 تاریخ : 1391/07/25-08:20:47
,17,
متقاضیان مشاغل خانگی 3 میلیون تومان تسهیلات می گیرند

متقاضیان مشاغل خانگی 3 میلیون تومان تسهیلات می گیرند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال جاری 2 هزار میلیارد تومان برای مشاغل خانگی از سوی بانک های کشور تخصیص می یابد.


 

به گزارش بانک و صنعت، عبدالرضا شیخ الاسلامی  افزود: برای مشاغل خانگی به هر فرد 3 میلیون تومان تخصیص می یابد که بر همین اساس تا پایان سال جاری، بیش از 700 هزار شغل در زمینه مشاغل خانگی ایجاد خواهد شد.
وی تأکید کرد: در بحث مشاغل خانگی، اولویت با مناطق روستایی و شهرهای کوچک است که با قول هایی که از سیستم بانکی داده شده این امر تا پایان سال تحقق می یابد.
وی با اشاره به سامانه رصد (سامانه اشتغال های ایجاد شده) گفت: مشاغل خانگی در این سامانه تحت عنوان مشاغل خانگی قرار نمی گیرد بلکه این مشاغل در بخش های مختلف اقتصادی (کشاورزی، صنعت، خدمات و یا صنایع دستی) قرار خواهد گرفت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سامانه مشاغل خانگی جداً از سامانه رصد است و مشاغل ایجاد شده در سامانه مشاغل خانگی جای می گیرد.
وی همچنین با اشاره به کارت های اعتباری کارگران گفت: هم اکنون سه بانک رفاه کارگران، توسعه تعاون و قرض الحسنه مهر ایران در حال پیگیری برای صدور کارت های اعتباری کارگران هستند.
شیخ الاسلامی تصریح کرد: در مرحله نخست 100 هزار کارگر شامل اجرای این طرح می شوند که اولویت انتخاب کارگران شامل مشاغل سخت (برای کمک به معیشت کارگران) و همچنین بنگاه های موفق (برای تشویق کارگران) است.
وی یادآور شد: این مهم تا پایان سال تحقق می یابد. کارتهای اعتباری قابلیت افزایش دارند اما در مرحله نخست مهم این است که کارگران تحت پوشش قرار گیرند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که به تدریج دیگر بانکهای کشور به 3 بانک اعلام شده برای صدور کارتهای اعتباری کارگران بپیوندندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 221
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران