پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249735 تاریخ : 1395/09/03-14:10:33
,17,
مالیات ستانی به میزان توان مردم / وصول درآمدها بر اساس پیش بینی ها

معاون طیب‌نیا مطرح کرد؛

مالیات ستانی به میزان توان مردم / وصول درآمدها بر اساس پیش بینی ها

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور مبارزه جدی با فساد و تخلفات اداری را امکانپذیر دانست و گفت: رقم پیش‌بینی شده درآمدهای مالیاتی در بودجه امسال 87 هزار میلیارد تومان است که روند مطلوبی در وصول آن داشته ایم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت سید کامل تقوی نژاد در شورای هماهنگی مدیران که با حضور مدیران ستادی و همچنین مدیران، معاونین و ممیزین کل ادارات کل امور مالیاتی شهر و استان تهران برگزار شد، بر ضرورت اجرای طرح جامع مالیاتی تا پایان سال جاری تاکید کرد.

وی اجرای طرح جامع مالیاتی را اولویت نخست اقدام و عمل سازمان در سال 95 عنوان کرد و گفت: این طرح بزرگترین طرح اقتصادی کشور است و با اجرای آن اقتصاد کشور به سمت شفافیت سوق خواهد یافت. مودی مداری در دایره اصلی خدمات نظام مالیاتی قرار دارد.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به جنبه های مادی و معنوی تلاش این مجموعه خدوم که با وصول مالیات، گام مهمی در جهت پیشرفت و توسعه کشور بر‏می دارند، گفت: مدیران و کارکنان سازمان باید از دریچه مسئولیت اجتماعی و معنویت به کار و خدمت در نظام مالیاتی نگاه کنند و بخش مهمی از مشکلات اقتصادی کشور منوط به میزان کار و تلاش همکاران این سازمان است.

تقوی نژاد با ذکر این مطلب که قشر عظیمی از مردم مخاطب نظام مالیاتی هستند، خواستار احترام به مردم، رفع مشکلات آنان و تعامل و توافق با مودیان برای وصول عادلانه مالیات شد.

وی با تاکید بر استفاده حداکثری مدیران کل و ممیزین کل از اختیارات موضوع مواد 238 قانون مالیات های مستقیم و 29 قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تفویض اختیار بخشودگی جرایم قابل بخشش قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور تا پایان سال 96 اظهارداشت: مدیران صف به نحو شایسته ای از این اختیارات به منظور تفاهم و تعامل با مودیان استفاده کنند.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر مدیریت مبتنی بر مشارکت جمعی خاطر نشان کرد: با مشارکت جمعی مدیران و کارکنان سازمان، تصمیم گیری ها، برنامه ها و استراتژی های سازمان به نحو موثرتری عملیاتی خواهند شد.

وی با اشاره به پیش بینی درآمدهای مالیاتی سال جاری عنوان داشت: امسال رقم پیش بینی شده درآمدهای مالیاتی در بودجه 87 هزار میلیارد تومان است که در شش ماهه نخست امسال، با تلاش همکاران روند وصول مالیات به شکل مطلوبی بود که در نیمه دوم سال نیز این روند باید تداوم یابد.

تقوی نژاد نیروی انسانی سازمان را مهمترین سرمایه سازمان توصیف کرد و گفت: مدیران و کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور به دلیل مسئولیت های سنگینی که بر دوش دارند، جزو سرمایه های ارزنده نظام اداری و اقتصادی کشور محسوب می شوند.

معاون وزیر اقتصاد مقوله اخلاق در نظام مالیاتی را بسیار مهم برشمرد و گفت: جوهره اصلی انسانیت، تمسک به حصول اخلاق است و اگر هر یک از مدیران و کارکنان نظام مالیاتی، جنبه معنوی کار خویش را بشناسد، مسئولیت خود را هم از جنبه انسانی و هم از جنبه اخلاقی به بهترین شکل ایفا خواهد کرد.

تقوی نژاد از سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان یک سازمان پاک نهاد با کارکنانی شرافتمند و سالم یاد کرد و گفت: ما باید تلاش کنیم جایگاه نظام مالیاتی را در نزد افکار عمومی ارتقا دهیم و این کار با ارتقای سلامت نظام اداری، اخلاق مداری، مودی مداری و مبارزه جدی با فساد و تخلفات اداری امکانپذیر است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات را هم حق بیت المال و هم حق مردم عنوان کرد و گفت: ما حق نداریم در امر وصول مالیات که به بیت المال و مردم تعلق دارد کوتاهی کنیم و در امر وصول مالیات که از جنس عدالت نیز هست، نباید مرتکب ظلم یا بی عدالتی در حق مردم شویم.

وی اضافه کرد: عده ای می گویند که در زمان رکود نباید از مردم مالیات گرفت که در پاسخ به این عده باید گفت مالیات براساس سود و زیان از مودیان اخذ می شود و نه براساس ادعا و حدس و گمان، لذا اسناد و مدارک صحیح و اصولی مربوط به فعالیت اقتصادی افراد مبنای تشخیص درآمد آنان است و از سوی دیگر نیز ما قصد نداریم به هر بهانه و دلیلی از مردم مالیات بگیریم و وضعیت اقتصادی مردم را در نظر می گیریم.

معاون وزیر اقتصاد در ادامه بر اهمیت آموزش در پیشبرد طرح ها و برنامه های سازمان تاکید و خاطر نشان کرد: آموزش هم از بعد دوره های کوتاه مدت و هم از بعد دوره های بلندمدت باید مورد بازنگری قرار گیرد و باید به سمتی حرکت کنیم که دوره های آموزشی دارای اثربخشی و کارآیی در اجرای وظایف کاری همکاران باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 223
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران