پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489370 تاریخ : 1398/05/20-17:01:08
,17,4,
مالزی 17 مدیر گلدمن ساکس را به غارت اموال این کشور متهم کرد

پس از کلاهبرداری‌های میلیارد دلاری؛

مالزی 17 مدیر گلدمن ساکس را به غارت اموال این کشور متهم کرد

مالزی 17 مدیر کنونی و سابق گلدمن ساکس را به علت دست داشتن در کلاهبرداری چندین میلیارد دلاری «1‍‌ام‌دی‌بی»، متهم به غارت ثروت این کشور کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، مالزی فشارها بر گلدمن ساکس به عنوان غول وال‌استریت را افزایش داد و 17 مدیر کنونی و سابق این بانک را به علت دست داشتن در کلاهبرداری چندین میلیارد دلاری «1‍‌ام‌دی‌بی» متهم به غارت ثروت این کشور کرد. 

گلدمن ساکس به علت نقش خود در کمک به  جابه‌جایی 6.5 میلیارد دلار از طریق ارائه اوراق برای صندوق سرمایه‌گذاری دولتی مالزی، «1مالزیا دولاپمنت برهاد» یا «1‍‌ام‌دی‌بی»، تحت بازرسی قرار دارد؛ به نحوی که این صندوق در مرکز یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های مالی تاریخ قرار داشت و حالی برای پول‌شویی تحت بررسی قرار دارد. 

در بیانیه‌ای که به تازگی منتشر شد، تامی توماس، دادستان کل مالزی، گفته است که مدیران اجرایی نام برده شده، مسئول اتهامات وارده به بانک در این کلاهبرداری هستند؛ دادستانی همچنین  با توجه به حجم بالای کلاهبرداری‌ها و زمان طولانی انجام آن با ارائه اوراق قرضه، خواهان زندانی شدن و جریمه نقدی نامبردگان است. 

طبق گزارش رویترز، این متهمان حداکثر با 10 سال زندان و جریمه نقدی 1 میلیون رینگیت (معادل 239 هزار دلار) روبرو خواهند شد. 

این لیست شامل 17 نفر است که از ماه می 2012 میلادی تا ماه مارس 2013 میلادی، مسئول 3 شعبه گلدمن ساکس در مالزی بوده‌اند. ریچارد گنود، رییس تجارت بین‌الملل بانک در لندن و مایکل ایوانز، مدیر تجاری کانادایی که رئیس سابق امور آسیایی گلدمن ساکس بوده است و حالا رئیس غول تجارت الکترونیک چین، علی‌بابا است، در بین متهمان هستند.

بانکدار انگلیسی، مایکل شروود، معاون سابق مدیر کل بانک گلدمن ساکس هم در این لیست قرار دارد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران