پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249476 تاریخ : 1395/09/01-15:50:52
,5,17,
ماجرای گرانی برق چیست؟

ماجرای گرانی برق چیست؟

در حالی که قبض‌های برق حاکی از افزایش 10 درصدی قیمت است، قائم مقام وزیر نیرو معتقد است که برای سال آینده تاکنون هیچ‌گونه پیش‌بینی برای افزایش قیمت تعرفه‌های برق وجود ندارد و در سال جاری با توجه به قانون مصوب قیمت برق حدود 10 درصد افزایش پیدا کرده که این مساله به تازگی اجرایی نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ستار محمودی امروز (دوشنبه) در نشستی خبری گفت: براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها تعرفه برق باید 20 درصد افزایش یابد، اما دولت با 10 درصد رشد موافقت کرده و این افزایش 10 درصدی فعلی مربوط به ابتدای سال است و چیز جدیدی نبوده است.  

وی ادامه داد: در سال 1395 با توجه به قانون مصوب و اجازه دولت برق مصرفی و تعرفه‌ها 10 درصد به صورت میانگین افزایش یافت و این‌که عنوان می‌شود جدیدا برق 10 درصد گران شده صحت ندارد.

قائم مقام وزیر نیرو در خصوص حق انشعاب برق که یک ماه پیش با مجوز قانونی افزایش یافته و قرار است طی پنج سال به قیمت تمام شده برسد، تصریح کرد: افزایش انشعاب برق نیز از اواسط سال جاری نیز جنبه عملیاتی پیدا کرد و حدود یک ماه است که عملیاتی شده است.

محمودی با اشاره به پیشنهاد وزارت نیرو به دولت برای افزایش قیمت آب و برق گفت: در حال حاضر وزارت نیرو و دولت برای سال جاری و سال آینده پیش‌بینی و یا پیشنهادی برای افزایش قیمت برق و آب نداشته است.

وی با بیان این‌که اعمال قانون برای افزایش قیمت آب و برق با چند ماه تاخیر آغاز می‌شود، ادامه داد: جدیدا تعرفه آب و برق افزایشی نداشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران