پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489838 تاریخ : 1398/05/31-17:01:26
,13,
قیمت مرغ تا نیمه شهریور تغییر نمی‌کند / هر کیلو مرغ 14 هزار و 500 تومان

عضو هیأت مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی:

قیمت مرغ تا نیمه شهریور تغییر نمی‌کند / هر کیلو مرغ 14 هزار و 500 تومان

چهارآیین از ثبات نرخ مرغ تا نیمه شهریور خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده 10 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ 14 هزار و 500 تومان است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، برومند چهارآیین عضو هیأت مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 10 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ در خرده‌فروشی‌ها 14 هزار و 300 تا 14 هزار و 500 تومان است.

عضو هیأت مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت مرغ از ابتدای هفته تاکنون نوسان چندانی در بازار نداشته است افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا 15 شهریور نوسان خاصی نداشته باشد.

چهارآیین با اشاره به اینکه تقاضا تا پایان شهریور چندان چشمگیر نیست، بیان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و کاهش قدرت خرید خانوار قیمت مرغ تا پایان شهریور حداکثر 4 تا 5 درصد در نوسان خواهد بود.
این مقام مسئول دخالت دولت در امر قیمت گذاری، در دسترس نبودن واکسن کیفی مناسب، افزایش تلفات ناشی از شیوع بیماری نیوکاسل و کاهش وزن گیری لاشه در فصل تابستان را از عمده دلایل نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد.
او با اظهار نگرانی درباره قیمت جوجه یک روزه اظهار کرد: بی رغبتی مرغداران به جوجه ریزی موجب شده تا قیمت هر قطعه جوجه به کمتر از نرخ مصوب خود برسد که اگر مسئولان امر کاهش جوجه ریزی را نتوانند به درستی مدیریت کنند بدون تردید با بحران عرضه مرغ در ماه‌های آتی روبرو می‌شویم.
چهارآیین ادامه داد: کارگروه تنظیم بازار و سایر مسئولان ذیربط باید به افت قیمت جوجه یک روزه در بازار توجه جدی داشته باشند و فضا را برای تولید کنندگان به گونه‌ای فراهم کنند که انگیزه کافی برای تولید ایجاد شود.
عضو هیأت مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی درباره آخرین وضعیت واردات مرغ گفت: اگرچه مسئولان وزارت صمت برای تنظیم بازار به دنبال واردات مرغ هستند، اما از آنجا که واردات منطق اقتصادی ندارد مسئولان وزارت صمت باید رویکرد خود را نسبت به این موضوع تغییر دهند.
او با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌های دامی به نرخ مصوب خود نزدیک شده است، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و 500 و کنجاله سویا 2 هزار و 600 تومان در بازار آزاد عرضه می‌شود که نسبت به ماه‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
چهارآیین در پایان درباره آخرین وضعیت واردات واکسن مورد نیاز صنعت طیور گفت: با توجه به آن که مسئولان سازمان دامپزشکی نوید تأمین تمامی واکسن مورد نیاز صنعت را داده‌اند امیدواریم در عمل هم شاهد توزیع باشیم تا مرغداران در تأمین واکسن مورد نیاز خود مشکلی نداشته باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران