پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6435 تاریخ : 1391/07/02-14:38:22
,5,
قرارداد توسعه 3 میدان مشترک نفت و گاز در خلیج فارس به زودی امضا میشود

به ارزش تقریبی 7 میلیارد دلار

قرارداد توسعه 3 میدان مشترک نفت و گاز در خلیج فارس به زودی امضا میشود

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت از امضای قرارداد 3 میدان مشترک نفت و گاز در خلیج فارس به ارزش 7 میلیارد دلار در آینده نزدیک خبر داد

 

به گزارش بانک و صنعت به نقل از   شانا، محسن خجسته مهر امروز (یکشنبه دوم مهر ماه) در سلسله نشست های خبری مدیران ارشد صنعت نفت با خبرنگاران و نمایندگان رسانه ها گفت: اکتشاف در نواحی مرزی از راهبردهای اساسی صنعت نفت است و هم اکنون در اطراف میدان های مشترکی که در گذشته کشف شده بود از جمله میدان های یادآوران و آزادگان، فعالیت های اکتشافی در لایه های دیگر انجام می شود.

به گفته محسن خجسته مهر هم اکنون فعالیت های اکتشافی در دریا 100 درصد و در خشکی حدود 67 درصد در نواحی مرزی انجام می شود.

وی با بیان این که در سال گذشته 12 مخزن نفت و گاز (3 میدان مشترک و 9 میدان غیر مشترک) در کشور کشف شد، گفت: در صورتی که میزان کشفیات نفت و گاز را با واحد بشکه محاسبه کنیم، سال گذشته  9 میلیارد بشکه معادل نفت خام درجا در کشور نفت و گاز کشف شده است.

معاون وزیر نفت در امور برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری تصریح کرد: علاوه بر این دو میلیارد بشکه نفت نیز در میدان سردار جنگل (در دریای خزر) با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری کشف شد.

خجسته مهر تصریح کرد: هم اکنون در میدان سردار جنگل سکوی امیرکبیر در حال جابجایی برای حفاری چاه توصیفی و اکتشافی در موقعیت جدید است که بودجه آن نیز به تصویب رسیده است.

به گفته وی هم اکنون 52 ساختار اکتشافی نفت و گاز در کشور شناسایی شده و شرکت ملی نفت ایران در حال انجام عملیات توصیفی روی آنهاست که پس از پایان فعالیت ها، این ساختارها به زودی اعلام می شود.

افزایش دو برابری فعالیت های حفاری در میدان های مشترک
معاون وزیر در برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری از افزایش دو برابری فعالیت های حفاری در میدان های مشترک خبر داد و گفت: در سال 89، 26 دستگاه دکل حفاری در میدان های مشترک فعال بود که این میزان سال گذشته به 53 دستگاه افزایش یافت و این مهم نشان دهنده انقلاب بزرگی در فعالیت های حفاری است.

خجسته مهر تصریح کرد: در آخرین دیداری که رهبر معظم انقلاب اسلامی از پژوهشگاه صنعت نفت داشتند، وزیر نفت به ایشان قول داده بود که همه میادین مشترک را تعیین تکلیف خواهیم کرد و بر همین اساس در سال 90، 11 قرارداد توسعه میدان های مشترک به ارزش 15 میلیارد دلار بسته شد.

به گفته  وی هم اکنون 98 درصد میدان های مشترک تعیین تکلیف شده اند و این امر در خصوص میادین خشکی به صورت 100 درصد محقق شده است.

معاون وزیر نفت همچنین از افزایش تولید در میدان های مشترک خبر داد و گفت: در سال 90 نسبت به سال پیش از آن تولید نفت از میدان های مشترک به میزان 20 درصد و تولید گاز به میزان 22 درصد افزایش یافتارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران