پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249752 تاریخ : 1395/09/03-15:19:12
,5,
فرایند جذب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ساماندهی شد

فرایند جذب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ساماندهی شد

مراحل جذب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ساماندهی شده است و تا پایان امسال، فرایند جذب دانشجویان ممتاز این دانشگاه نهایی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، کامران دهقانی، مدیر کل آموزش وزارت نفت  افزود: تا پیش از ابلاغ ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، جذب دانشجویان در وزارت نفت بر اساس مصوبه 1309 هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران صورت می گرفت؛ بر پایه این مصوبه، دانشجویان گروه الف (ممتاز) دانشگاه صنعت نفت در صورت اعلام نیاز وزارت نفت، جذب این وزارتخانه می شدند.

دهقانی گفت: این در حالی است که در آیین نامه اجرایی ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت به جذب دانشجویان ممتاز همه دانشگاه ها و نه تنها دانشگاه صنعت نفت اشاره شده است. به همین دلیل و با توجه به تغییرات قوانین بالادستی، سال 94 تنها سالی بود که امکان جذب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت فراهم نشد.

بر اساس این گزارش، دانشجویان گروه «الف» دانشگاه صنعت نفت تا پیش از سال 94، هر سال جذب وزارت نفت می شدند. این فرایند در سال 94 متوقف و امسال هم با تاخیر مواجه شد؛ رویدادی که دهقانی درباره دلایل آن، به نبود دستورالعمل جذب ممتازان طبق قانون جدید اشاره کرد و درباره فرایند جذب در سال جاری گفت: با پیگیری های انجام شده، آیین نامه استخدام دانش آموختگان ممتاز دانشگاه صنعت نفت و دیگر دانشگاه ها در تاریخ 27 دی ماه سال 94 از سوی دبیر شورای اداری و استخدامی صنعت نفت ابلاغ و به این ترتیب، جذب مجدد دانشجویان دانشگاه صنعت نفت امکانپذیر شد.

به گفته دهقانی، با تغییر قوانین بالادستی، شرایط جذب در وزارت نفت تغییر کرد و جذب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت نیز از این تغییرات مستثنی نبود.
وی افزود: بر اساس آیین نامه اجرایی ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، امکان جذب نیرو بدون مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور وجود ندارد؛ حال آنکه تا پیش از ابلاغ این آیین نامه، حتی جذب انبوه نیرو هم با مجوز مقام عالی وزارت ممکن بود.

دهقانی با بیان این مقدمه، ادامه داد: به این ترتیب لازم بود وزارت نفت برای جذب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت، مجوز لازم را از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ کند و با پیگیری های مجدانه این وزارتخانه به ویژه شخص وزیر نفت، این مجوز اخذ شد؛ هر چند با ظرفیت درخواست شده از سوی وزارت نفت موافقت نشد و سازمان اداری و استخدامی کشور تنها با بخشی از درخواست جذب موافقت کرد.

به گفته این مقام مسئول، اخذ این مجوز راحت نبود چراکه سازمان اداری و استخدامی کشور بر نبود تمایز بین دانشجویان دانشگاه های مختلف برای جذب در وزارتخانه ها تاکید دارد و سعی شد با دلایل متقن از جمله این که دانشجویان دانشگاه صنعت نفت با احتساب مزیت استخدامی تحصیل در این دانشگاه را انتخاب کردند، این مجوز اخذ شود.

وی در توضیح بیشتر گفت: سازمان اداری و استخدامی کشور در این زمینه محدودیت هایی قائل شد به این ترتیب که از نظر تعداد، سقفی تعیین کرد؛ شرط معدل گذاشت و فارغ التحصیلان برخی رشته های تحصیلی دانشگاه صنعت نفت را مشمول این مجوز جذب ندانست.

دهقانی با بیان این که تاکنون 200 نفر به مصاحبه دعوت شده اند و حدود 100 نفر دیگر برای مصاحبه دعوت خواهند شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم فرایند جذب این افراد تا پایان سال تکمیل و نهایی شود.

مدیرکل آموزش وزارت نفت در پاسخ به این پرسش که با توجه به امکان قانونی جذب فارغ التحصیلان ممتاز دیگر دانشگاه ها بر اساس ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، آیا وزارت نفت از دانشگاه های دیگر هم نیرویی جذب می کند یا خیر؟، عنوان کرد: در آیین نامه اجرایی ماده 10 قید شده است که وزارت نفت تنها در صورت نیاز نسبت به جذب دانشجویان اقدام می کند و بدیهی است در شرایط حاضر با توجه به حجم عظیم نیروی شاغل در این وزارتخانه و نبود نیاز به جذب، استخدام فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه ها در دستور کار نیست.

دهقانی از بخشنامه جدیدی مرتبط با دانشجویان دانشگاه صنعت نفت نیز خبر داد و گفت: بر اساس مجوزی که اخیرا از سوی وزیر نفت صادر شده است، آن دسته از فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت که تمایلی به استخدام در وزارت نفت ندارند، می توانند با اعلام این موضوع، مدرک خود را بدون پرداخت هیچ هزینه تحصیلی از دانشگاه دریافت کنند.

وی ادامه داد: برخی از فارغ التحصیلان گروه الف از این بخشنامه استقبال و برای تحویل مدارک خود اقدام کرده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران