پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522575 تاریخ : 1399/08/18-11:30:19
,1,
طرح ویژه بانک مهر ایران برای بانوان

طرح ویژه بانک مهر ایران برای بانوان

بانک قرض الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح اندوخته بانوان مهر ایران، تسهیلات ویژه ای را به این قشر از جامعه پرداخت می کند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی بانک مهر ایران، اندوخته بانوان مهر ایران طرحی است که متقاضیان می توانند در چارچوب آن تسهیلات قرض الحسنه زنجیره ای را در 4 مرحله دریافت کنند. بانک مهر ایران با هدف خدمت به جامعه زنان کشور و توانمندسازی بانوان خانه دار و کارآفرین و برای ارائه خدمات بانکی متناسب با این قشر، اقدام به اعطای تسهیلات قرض الحسنه در قالب محصولی جدید با عنوان «اندوخته بانوان مهر ایران» کرده است. در این طرح متقاضیان علاوه بر توسعه فضای کسب وکار خود، می توانند در ارتقای سطح رفاه خانواده هایشان نیز نقش آفرین باشند.

این طرح برای چه کسانی مناسب است؟

جامعه هدف این طرح بانوانی هستند که متقاضی دریافت تسهیلات قرض الحسنه باشند. این افراد از طریق افتتاح حساب و و واریز مبالغی به صورت مستمر و ماهانه برای ایجاد پس انداز، علاوه بر استفاده از خدمات بانک می توانند از تسهیلات قرض الحسنه نیز استفاده کنند.

مزایای طرح اندوخته بانوان مهر ایران

از جمله مزایای این طرح می توان به موارد مختلف اشاره کرد؛ از جمله اعطای تسهیلات قرض الحسنه زنجیره ای در 4 مرحله جمعاً به میزان 41میلیون تومان و در راستای رفع نیازها و احتیاجات ضروری بانوان، امکان پس انداز مبالغ خرد و برنامه ریزی برای استفاده از تسهیلات قرض الحسنه، ایجاد انگیزه در بانوان جهت اشتغال و کارآفرینی.

برای شرکت در طرح و واریز مبالغ پس انداز مستمر ماهانه، متقاضیان باید نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز مربوط به طرح اندوخته بانوان مهر ایران اقدام کنند. متقاضیان در این رابطه می توانند:

1. شخصاً نسبت به افتتاح حساب و واریز مستمر مبالغ به صورت ماهانه اقدام کرده و با ایجاد میانگین لازم بر اساس شرایط طرح، مشمول دریافت تسهیلات شوند.

2. به واسطه افتتاح حساب و واریز مبلغ مستمر ماهانه توسط همسر یا پدر، با ایجاد میانگین لازم طبق شرایط طرح، امکان دریافت تسهیلات را پیدا کنند.

شرایط اعطای تسهیلات

در این طرح هر یک از بانوان دارای شرایط افتتاح حساب، می تواند با پس انداز مبلغ مستمر ماهانه، نسبت به افزایش اندوخته خود اقدام کرده و از تسهیلات طرح اندوخته بانوان مهر ایران به شرح ذیل بهره مند شود:

1. متقاضی با انجام 4 واریز مستمر ماهانه به مبلغ 200 هزار تومان و همزمان با چهارمین واریزی (در ماه چهارم)، از تسهیلات مرحله اول، به مبلغ 3 میلیون تومان با بازپرداخت 24 ماهه بهره مند می شود.

2. مجموع مبالغ واریزی 4 ماهه اول (به میزان 800هزار تومان) قبل از پرداخت تسهیلات، برای کمک به ارائه تضامین ارائه شده از سوی متقاضی، به عنوان وثیقه نقدی تا پایان اقساط تسهیلات تمام وام های دریافتی 4 مرحله در نظر گرفته می شود.

3. پس از دریافت تسهیلات مرحله اول و برای استفاده از تسهیلات دوم، از ابتدای ماه پنجم متقاضی باید نسبت به ادامه پس انداز ماهانه به مبلغ 100هزار تومان اقدام کند.

4. بعد از 24 ماه و تسویه تسهیلات مرحله اول، بلافاصله از تسهیلات مرحله دوم به مبلغ 6 میلیون تومان با بازپرداخت 24 ماهه بهره مند می شود. (800 هزار تومان به عنوان وثیقه نقدی تسهیلات دوم محسوب شده و مجموع مبالغ 100هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می شود).

5. با استمرار پس انداز ماهانه در دوره تسهیلات مرحله دوم به مبلغ 100هزار تومان، متقاضی می تواند بعد از 24 ماه و تسویه تسهیلات مرحله دوم، بلافاصله از تسهیلات مرحله سوم به میزان 12میلیون تومان، با بازپرداخت 36 ماهه برخوردار شود. (بدیهی است 800 هزار تومان مجدداً به عنوان وثیقه نقدی تسهیلات سوم محسوب شده و مجموع مبالغ 100 هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می شود).

6. با ادامه پس انداز ماهانه به مبلغ 100هزار تومان بعد از 36 ماه و تسویه تسهیلات مرحله سوم، بلافاصله متقاضی از تسهیلات مرحله چهارم به میزان 20 میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت 36ماهه بهره مند می شود. (800 هزار تومان مجدداً به عنوان وثیقه نقدی تسهیلات چهارم در نظر گرفته شده و مجموع مبالغ 100 هزار تومانی واریزی تا تسویه وام، مسدود می شود).

تبصره: متقاضی در هر مرحله، در صورت عدم نیاز به وام مرحله بعد، پس از تسویه وام دریافتی، می تواند مبالغ واریزی مستمر ماهانه و وثیقه نقدی خود را برداشت کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 223
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران