پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249129 تاریخ : 1395/08/26-10:32:13
,10033,
طرح نمایندگان برای تبدیل سازمان محیط‌زیست به وزارتخانه

طرح نمایندگان برای تبدیل سازمان محیط‌زیست به وزارتخانه

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی برای ادغام سازمان محیط‌زیست، منابع طبیعی و امور اراضی و تبدیل آن به وزارت محیط‌زیست خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، ابوالفضل ابوترابی اظهار داشت: در حال حاضر محیط‌زیست از مشکلات مهم کشور است که هیچ دستگاهی نسبت به مشکلات در این حوزه پاسخگو نیست.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موازی‌کاری دستگاه‌های مختلف در محیط‌زیست گفت: 11 دستگاه در حوزه محیط‌زیست در حال موازی‌کاری هستند که هیچ‌کدام از آنها در برابر مشکلات محیط‌زیستی پاسخگو نیستند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، عدم پاسخگویی دستگاه‌های متولی محیط‌زیست را بزرگترین مشکل در این حوزه خواند و گفت: در حال تهیه طرحی در راستای حل این مشکل هستیم.

ابوترابی در تشریح این طرح گفت: در صورت تصویب نهایی این طرح، سازمان محیط‌زیست، سازمان منابع طبیعی و امور اراضی که موازی کاری زیادی با هم دارند، ادغام خواهند شد.

وی ادامه داد: در صورت تصویب این طرح، سازمان محیط‌زیست که به ریاست معاون رئیس‌جمهور اداره می‌شود، به وزارت محیط‌زیست تبدیل خواهد شد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معاون رئیس‌جمهور در امور محیط‌زیست طبق قانون به هیچ‌کس پاسخگو نیست اما در صورت تبدیل این سازمان به وزارتخانه، باید به مجلس پاسخگو باشد.

ابوترابی همچنین اظهار داشت: تاکنون 70 نماینده این طرح را امضا کرده‌اند که هفته آینده به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران