پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515336 تاریخ : 1399/04/14-11:41:45
,7,4,
صعود طلا متوقف نمی شود!

پیش بینی تحلیلگران جهانی:

صعود طلا متوقف نمی شود!

در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران همچنان نسبت به تداوم روند افزایشی قیمت طلا ابراز خوش بینی کردند.

به گزارش بانک و صنعت، طلا هفته گذشته برای نخستین بار از سال 2011 به بالای 1800 دلار صعود کرد و به نقطه عطف جدیدی رسید و با توجه به عوامل بنیادین قوی، به نظر می رسد روند صعودی این فلز ارزشمند توقف ناپذیر است.

از میان 17 کارشناس وال استریت که در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز شرکت کردند، 12 نفر معادل 70 درصد افزایش و سه نفر معادل 18 درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالی که دو نفر معادل 12 درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران، 1940 نفر شرکت کردند که از میان آنها 1287 نفر معادل 66 درصد به افزایش و 373 نفر معادل 19 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و 280 نفر معادل 14 درصد نظری نداشتند.

علاوه بر این که طلا از نظر فنی، روند صعودی پرقدرتی را تجربه می کند، تحلیلگران خاطرنشان کرده اند که بازار با حمایت قابل توجهی روبروست زیرا سرمایه گذاران در هنگام کاهش قیمت، به سرعت به خرید می پردازند.

حتی رکورد رشد مشاغل آمریکا در ژوئن هم باعث نشد قیمت طلا پایین بیاید و بازار معاملات هفته گذشته را که به دلیل تعطیلات رسمی کوتاه تر شده بود، با افزایش به پایان برد.

کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس اظهار کرد که روشن است که یک کف قیمت در بازار وجود دارد و سرمایه گذاران در قیمتهای پایین به خرید می پردازند.

دارین نیوسام، رییس شرکت دارین نیوسام آنالایز اظهار کرد شاخصهای بازار نشان می دهند که این فلز ارزشمند در حال حاضر دچار بیش خرید شده است اما سرمایه گذاران در وضعیت فعلی باید تصویر فنی را نادیده بگیرند.

اگرچه طلا در حال حاضر توجه زیادی را جلب کرده اما برخی از تحلیلگران به سرمایه گذاران هشدار داده اند که در سطوح قیمت فعلی بازار را دنبال نکنند.

افشین نوابی، مدیر معاملات گروه ام کی اس سوییس در این باره گفت: به نظر می رسد بازار طلا در سطوح فعلی اندکی نوسانی شده است با این حال وی نسبت به روند صعودی طلا خوش بینی محتاطانه ای نشان داد.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت وال تریدینگ اظهار کرد که وی نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است اما در سطوح قیمت فعلی وارد بازار نمی شود.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز در این باره گفت: وی نسبت به روند صعودی طلا نگران نخواهد شد مگر این که طلا میانگین قیمت 20 روزه که در حدود 1750 دلار قرار دارد را تست کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 118
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران