پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249399 تاریخ : 1395/08/29-14:55:02
,10031,
شکوفایی اقتصاد دانمارک با مغزهای مهاجر

شکوفایی اقتصاد دانمارک با مغزهای مهاجر

مهاجرت متخصصان خارجی اعم از اساتید دانشگاهی و محققان به دانمارک برای این کشور به یک کسب ‌و کار سودآور تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل یو.دبیلو.نیوز، مرکز آمار دانمارک اعلام کرده است در فاصله سال‌های 2003 تا 2013 تعداد محققان خارجی در این کشور به طور چشمگیری افزایش یافته و این رشد تعداد محققان خارجی و نتایج کار آنها در بهبود اقتصاد دانمارک به شدت موثر بوده است.

براساس این گزارش حتی با وجود همراهی خانواده‌های این محققان در زمان حضورشان در دانمارک استفاده آنها از امکانات شهروندی اعم از تحصیل در مدارس، استفاده از خدمات درمانی و دریافت کمک‌هزینه‌های مالی باز هم حضور این محققان برای دولت از نظر اقتصادی به‌صرفه است. این موضوع در حالیست که ممکن است دولت برای این افراد تخفیفات مالیاتی نیز قائل شود.

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای اروپایی استخدام نیروی کار خارجی محل بحث و مناقشه است.

طبق آماری که این مرکز اعلام کرده است در 10 سال اخیر 7439 نفر از افراد شاغل در دانشگاهها و مراکز صنعتی دانمارک، خارجی بوده و مدرک دانشگاهی دارند.

74 درصد از این افراد از کشورهای غربی و صنعتی هستند. آلمان با 19 درصد پیشتاز است. بعد از آن به ترتیب انگلیس با 10 درصد، ایتالیا با هشت درصد، سوئد و آمریکا هرکدام با هفت درصد بیشترین سهم را در بین افراد خارجی شاغل در دانمارک دارند.

1950 نفر هم از دیگر کشورها به دانمارک رفته‌اند. در بین این کشورها چین با 23 درصد اول است و بعد از آن هند با 17 درصد، روسیه با هفت درصد، ایران با شش درصد و ژاپن با پنج درصد بیشترین مهاجران شاغل در دانمارک را دارند.

در بررسی‌های انجام شده مدرک تحصیلی افراد به صورت دقیق مورد بازبینی واقع نشده است و بر اساس نوع شغل و حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای احراز آن، مدرک افراد به صورت حدودی مشخص شده است.

مجموعه شغل های مورد بررسی در این آمار عبارتند از: تدریس و تحقیق در دانشگاه‌ها، معماری و نقشه‌کشی، پزشکی، داروسازی، مهندسی شیمی، بیوشیمی، فعالیت‌های هنری، مدیریت، بیمه، تجارت، زمین‌شناسی و ژئوفیزیک.

طبق آمار اعلام شده از درآمدهای مربوط به فعالیت‌های انجام ‌شده توسط این متخصصان خارجی، در مجموع مبلغ 24 میلیون دلار تا پایان سال 2008 به وزارت خزانه‌داری دانمارک تحویل داده شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران