پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522128 تاریخ : 1399/08/10-13:35:28
,6,
شفاف سازی گوگل در عرصه ی خودران ها/ انتشار داده های 6.1 میلیون مایل پیمایش

شفاف سازی گوگل در عرصه ی خودران ها/ انتشار داده های 6.1 میلیون مایل پیمایش

وایموی گوگل نتایج تحقیقات روی خودران ها را که از پیمایش 6.1 میلیون مایل از ژانویه 2019 گرد آورده، منتشر کرده است.

به گزارش بانک و صنعت، داده های منتشر شده وایموی گوگل شامل جزئیات 47 برخورد خودران های وایمو در طور این دوره است که می توان آن را شفاف سازی مهمی به حساب آورد.

این 47 برخورد یا تصادف، شامل موارد برخوردهای واقعی و تصادف های شبیه سازی شده است. و همان طور هم که وایمو گفته است در این برخوردها انتظار جراحت جدی وجود ندارد. به بیان دقیق تر، 18 مورد از این 47 برخورد، واقعی بودند و بقیه (27 مورد) شبیه سازی شده و معنی آن این است که اصلاً اتفاق نیافتده است و به زعم وایمو اگر مداخله راننده ایمنی نبود به تصادف منجر می شد. در برخی از موارد هم خودران مسئول برخورد یا تصادف نبوده و به بیان ساده تر، مقصر رانندگانی بوده اند که با این خودران ها تصادف کرده اند.

دو مورد از این 47 مورد برخورد از پشت بوده، در حالی که خودران وایمو با سرعت ثابت رو به جلو در حرکت بوده است و در هر دو مورد سرعت خودران بالاتر از حد مجاز نبوده است. در اولی به دلیل رسیدن به سرعت گیر، خودران سرعت خودرو را کاهش داده است و در دومی خودرویی که از پشت سر برخورد کرده، سرعتش 23 مایل در ساعت بالاتر از حد مجاز در مسیر بوده است. در هر دو مورد شدت تصادف بر اساس طبقه بندی S1 بوده و در خودرویی که از پشت تصادف کرده منجر به باز شدن کیسه هوا شده است. جالب این جا است که تحلیل ها نشان می دهد که تصادف دومی که با 23 مایل بالاتر از حد مجاز اتفاق افتاده می تواند در دسته بندی خشم جاده ای دسته بندی شود و عجیب تر آن است که راننده خشم خود را به خودرویی نشان داده که خودران به حساب می آید.

یکی دیگر از موارد هم که خیلی جالب توجه است مورد 17 از این 47 برخورد است که در آن راننده ای ابتدا از خودران وایمو سبقت می گیرد و بعد از رسیدن به جلوی خودران ترمز شدید می گیرد بدون آن که مانعی سر راه آن باشد (تحلیل ها هم نشان می دهدکه انگیزه این راننده مخاصمت بوده [یا می خواسته واکنش خودران را در شرایط غیرمعقول بسنجد]). خودران وایمو در اکثریت موارد به ترمزهای معقول خودروهای پیش رو واکنش کاملاً منطقی و مناسب نشان می دهد و برخورد شبیه سازی شده هم نشان می دهد که اگر مداخله راننده ایمن وایمو نبود، حداکثر آثار حاصل از تصادف می توانست به اندازه 1 مایل در ساعت با شدت S0 باشد.

بدترین تصادف شبیه سازی شده در این داده ها مربوط به موردی است که خودرویی از رو به روی خودرانِ وایمو گردش به چپ انجام می دهد، شبیه سازی این رویداد، واکنش خودران و ترمز به موقع قبل از رسیدن به تقاطع و ممانعت از برخورد است. در شبیه سازی ترمز باعث کاهش سرعت به میزان 12 مایل بر ساعت می شود با این حال منجر به تصادف با شدت S1 می شود که باعث باز شدن کیسه هوا می شود. این شدیدترین تصادف گزارش شده خودران وایمو در این اطلاعات منتشر شده است.

وایمو این اطلاعات را در شرایطی به عنوان شفاف سازی منتشر کرده است که رقابت در عرصه خودران ها به شدت داغ تر شده و از این جهت اهمیت دارد که تسلای رقیب به تازگی محصول خود را با آپشن 10 هزار دلاری «خودران کامل» عرضه کرده که اصلاً کامل نیست.


ام اس انارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران