پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249536 تاریخ : 1395/09/01-10:20:29
,2,
شریفات در جمع کارکنان جدید الاستخدام بانک کشاورزی: فرهنگ سازمانی حکم بال پرواز را دارد

شریفات در جمع کارکنان جدید الاستخدام بانک کشاورزی: فرهنگ سازمانی حکم بال پرواز را دارد

دوره آموزشی بدو خدمت کارکنان جدید الاستخدام بانک کشاورزی ، با حضور عضو هیئت مدیره ناظر بر حوزه سرمایه انسانی وساختاری این بانک صبح امروز در مرکز آموزش بابلسر آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از  روابط عمومی بانک کشاورزی در آیین افتتاحیه این مراسم، مسعود شریفات عضو هیات مدیره این بانک در جمع کارکنان جدید الاستخدام  با اشاره به نقش سرمایه انسانی در تحول سازمانی گفت: توجه به سرمایه انسانی یکی از اولویت های مهم در بانک کشاورزی محسوب می شود.

وی ضمن تشریح  نقش این شاخص در توسعه سازمانی و ارتقای عملکرد  سازمان اظهار داشت: تا زمانی که تراز خِرد کنشگران درسازمان های مالی تغییر نکند، ترازمالی سازمان آنان نیز تغییر نخواهد کرد.

شریفات ، با اعلام مطلب فوق افزود: «فرهنگ سازمانی» به مثابه " بال پرواز" می تواند فرصت ساز و یا فرصت سوز و بحران ساز شود.

وی گفت:  " فرهنگ سازمانی" از نظر سیالیت و روان سازی می تواند مانند جریان "آب"، مفاصل و گلوگاه های سازمانی را "روان" کرده و به یکدیگر پیوند داده ویا آن را دچار فروپاشی و  به هم ریختگی کند.

عضو هیئت مدیره ناظر بر سرمایه انسانی  بانک کشاورزی در ادامه به تشریح نقش های گوناگون سازمانی یک «بانکدار»  ،  وضعیت سازمانی ، فرهنگ سازمانی و چگونگی تحول از  انسان طبیعی  به انسان توسعه یافته سازمانی پرداخت و تاکید کرد : هر یک از کنشگران سازمانی از زمانی که وارد زیست سازمانی می شوند داشته های خود را در قالب دانش، تجربه، مهارت، تخصص، زمان و ... وارد سیستم سازمانی خود می کنند و  سازمان نیز  حقوق، مزایا، امکانات توسعه و پیشرفت و ... را در ازای ورودی ها و داده های کنشگران سازمانی به شیوه های مختلف  دراختیار آنان قرار می دهد.

وی با تأکید بر اهمیت بازاندیشی و بازآموزی کارکنان خاطر نشان کرد: کارکنان  نباید اسیر اندوخته های پیشین خود شوند  بلکه باید یاد بگیرند که چگونه از نو و دوباره بیندیشند و بیاموزند.

شریفات  در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در صورت تحقق این فراز و فرود فرهنگی و علمی برای هر یک از کنشگران توسعه یافته سازمانی،  ظرفیت الهام یا آرزومندی ایجاد می شود که به  امید سازمانی  منجر خواهد شد.

وی افزود: امید سازمانی یک ظرفیت فرهنگی است  که  کنشگران توسعه یافته سازمانی در شبکه ای از ارتباطات وفضای سالم و پُر تحرک سازمانی قرار می گیرند تا بتوانند ضمن  گفت و گو و مشارکت با یکدیگر شرایط شناسایی وضعیت های گوناگون سازمانی خود را تبیین و تجزیه و تحلیل کنند.

عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی  تصریح کرد: در دنیای پول و بانک معاصر، «راز سرمایه» در سازمان ها، شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و مالی در  پول نهفته نیست بلکه شامل کنشگران سازمانی  می شود که از طریق آموزه های علمی و فرهنگی ، بارور ، غنی و مایه دار می شوند.

وی در خاتمه با اشاره به اهمیت ظرفیت سازی فرهنگی  و امید سازمانی در غنای سازمان ها تاکید کرد: تا زمانی که تراز خِرد کنشگران درسازمان های مالی تغییر نکند، ترازمالی سازمان آنان نیز تغییر نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، دوره آموزش بدو خدمت کارکنان بانک کشاورزی صبح روز دوشنبه اول آذر در مرکز آموزش بابلسر این بانک  آغاز به کار کرد که حدود 700 نفر از کارکنانی که در آزمون استخدامی سال92 موفق به طی مراحل استخدامی شده بودند طی دو مرحله در این دوره آموزشی  حضور خواهند داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران