پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249086 تاریخ : 1395/08/25-12:23:03
,5,
شرکت های داخلی در ساخت تجهیزات درون‎چاهی نفت توانمند شده اند

معاون وزیر نفت:

شرکت های داخلی در ساخت تجهیزات درون‎چاهی نفت توانمند شده اند

معاون وزیر نفت به توانمندی شرکت‎های داخلی در ساخت تجهیزات درون‎چاهی نفت اشاره کرد و گفت: این تجهیزات از قابلیت کافی برای صادرات به دیگر کشورهای منطقه برخوردارند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت , محمدرضا مقدم با بیان این که هم اکنون در طراحی و تولید تجهیزات درون‎چاهی از وضع مطلوبی برخوردار هستیم، گفت: ساخت تجهیزات درون‎چاهی از مهم‌ترین بخش های ساخت تجهیزات نفتی در داخل محسوب می‌شود، زیرا کوچک‌ترین اشتباه در ساخت این تجهیزات می‌تواند چاه های نفتی را با خطرات بزرگی مواجه کند.

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت افزود: شرکت‌های سازنده تجهیزات درو‎ن‎چاهی صنعت نفت توانسته‌اند اطمینان مشتریان داخلی را جلب کنند، همچنین اگر برخی موانع پیش روی این شرکت‌ها برطرف شود محصولات آن‌ها بدون تردید قابلیت صادرات به کشورهای منطقه را خواهد داشت.

وی تصریح کرد: هدف ما از اجرای طرح بومی سازی 10 گروه کالاهای مورد نیاز صنعت نفت، افزایش قدرت طراحی و مهندسی با برند داخلی است تا به نوعی هویت داخلی کشور در حوزه طراحی و مهندسی تجهیزات نفتی شکل گرفته و از مدل‌های دیگر کشورها استفاده نشود و خوشبختانه امروز این مهم انجام شده و طراحی‌ها در بخش تجهیزات درون‎چاهی بومی شده است.

مقدم با بیان این که امروز ساخت تجهیزات درون‎چاهی صنعت نفت، سهم مهمی در بازار داخلی دارند، عنوان کرد: انتظار داریم شرکت‌های سازنده این تجهیزات، کیفیت را بیش از پیش مدنظر قرار دهند؛ هرچند کیفیت محصولات ما هم اکنون نیز در مقایسه با محصولات مشابه چینی و هندی در سطح بالاتری قرار دارد.

بر اساس این گزارش، وزارت نفت در مسیر ارتقای توانمندی های داخلی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، طرح بومی سازی 10 گروه خانواده کالاها و تجهیزات صنعت نفت را در دستور کار دارد. ساخت تجهیزات سرچاهی و درون‎چاهی صنعت نفت هم در این گروه های کالایی دیده شده است؛ تجهیزاتی که امروز سازندگان داخلی کشورمان در ساخت آن، حرف های زیادی برای گفتن دارند. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران