پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515363 تاریخ : 1399/04/14-14:47:47
,17,
شرکت بورس املاک تشکیل شد/ سرمایه اولیه: 5 هزار میلیارد تومان

عضو شورای عالی بورس:

شرکت بورس املاک تشکیل شد/ سرمایه اولیه: 5 هزار میلیارد تومان

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: شرکت بورس املاک و مستغلات قرار است با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومان کار خود را آغاز کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از اتاق بازرگانی ایران، حسین سلاح ورزی در نشست آسیب شناسی بورس املاک و مستغلات با بیان این مطلب که در حال مطالعه و بررسی جوانب موضوع هستیم، تصریح کرد: شرکت بورس املاک و مستغلات قرار است با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومان کار خود را آغاز کند. 50 درصد این سرمایه به صورت پذیره نویسی در اختیار مردم قرار می گیرد. 25 درصد آن بین مؤسسات و نهادهای دولتی تقسیم می شود و 25 درصد دیگر در اختیار شرکت های بخش خصوصی قرار می گیرد.

عضو شورای عالی بورس ادامه داد: تا پایان هفته فرصت داریم در این مورد اطلاع رسانی کنیم. به طور مشخص شرکت های عضو تشکل های مربوطه که مایل به مشارکت هستند باید درخواست اولیه خود را اعلام کنند. این شرکت ها می توانند تا سقف 2.5 درصد از این سهام معادل 125 میلیارد تومان را در اختیار داشته باشند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران همچنین راه اندازی بورس املاک و مستغلات را فرصتی برای ایجاد بستر رقابتی در این حوزه برشمرد و تأکید کرد: بازار سرمایه این توانایی را دارد تا ابزارهای تأمین مالی در حوزه املاک و ساخت پروژه های بزرگ را تعریف کند و موجب شود مردم با اطمینان بیشتری در ساخت این طرح ها مشارکت کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران