پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517687 تاریخ : 1399/05/22-12:36:00
,10025,
سود 537 میلیارد تومانی بیمه آسیا در بازار سهام

پرش سه گام در پیست شفافیت و مدیریت ریسک:

سود 537 میلیارد تومانی بیمه آسیا در بازار سهام

شرکت بیمه آسیا در اطلاعیه ای اعلام کرد که نتیجه سرمایه گذاری این شرکت در بازار سهام تنها در پنجاه روز، به دست آوردن سودی بیش از 537 میلیارد تومان بوده که این میزان سود قابل ملاحظه تنها در اثر خرید و فروش سهام 20 شرکت حاضر در بورس و فرابورس بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه آسیا، بیمه آسیا در فاصله اول تیرماه تا 19 مرداد ماه امسال بالغ بر 5 هزار و 805 میلیارد ریال از سهام 20 شرکت در اختیار خود را فروخته و از این محل بالغ بر 5 هزار و 374 میلیارد ریال سود شناسایی کرده است.

بازده 1145 درصدی سرمایه گذاری در بازار سهام
جزییاتی که شرکت بیمه آسیا منتشر کرده است، نشان می دهد که این شرکت از محل سرمایه گذاری روی سهام 20 شرکت، موفق شده است تا بازده 1145 درصدی را به دست آورد. شرکت بیمه آسیا برای خرید سهام شرکت های بورسی، تنها 431 میلیارد و 648 میلیون سرمایه گذاری کرده است و سود خالص این شرکت پس از کسر هزینه معاملات سهام در بازار سرمایه، بالغ بر 5 هزار و 374 میلیارد ریال بوده است.
به گزارش دنیای بانک و بیمه، تیم سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا، با ثبت یک رکورد تازه در سودآوری بیمه آسیا، موفق شده است تا بنیه مالی این شرکت را هم در حوزه بیمه گری و هم فعالیت های سرمایه گذاری تقویت کند. البته این به معنای پایان سرمایه گذاری بیمه آسیا در بازار سهام نیست بلکه پیش بینی می شود هیات مدیره بیمه آسیا در یک تدبیر مبتنی بر آینده نگری و جهت تقویت هرچه بیشتر توان مالی این شرکت بزرگ بیمه ای، با رصد دقیق تر بازار بورس، به کسب سود بیشتر از خرید و فروش سهام ادامه دهد.

شفافیت و مدیریت بهینه ریسک در 20 روز
این گزارش از این جهت ارزشمند است که 20 روز پس از برگزاری موفقیت آمیز مجمع عمومی بیمه آسیا، هیات مدیره این شرکت اعلام کرده است که این میزان سود را صرف جبران کسری ذخیره خسارت معوق خواهد کرد. تصمیم هیات مدیره به این معناست که این اقدام در راستای رعایت اصول شفافیت، مدیریت بهینه ریسک و الزامات حاکمیت شرکتی در صنعت بیمه، همچنان باعث سربلندی و پیشتازی بیمه آسیا در جاده رقابت و شفافیت خواهد شد و علاوه بر اطمینان بیمه گذاران به پرداخت به موقع، دقیق و سریع خسارت ها، خیال سهامداران را بابت شفافیت مالی بیمه آسیا افزایش می دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران