پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249931 تاریخ : 1395/09/06-10:30:52
,5,
سوخت نیروگاه نکا پیش از آغاز سرما تامین شده است

سوخت نیروگاه نکا پیش از آغاز سرما تامین شده است

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: مخازن ذخیره‌سازی سوخت جایگزین در نیروگاه شهید سلیمی نکا با تدابیر منطقه ساری پیش از آغاز فصل سرما تکمیل ظرفیت شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حسینعلی طالبی گفت: بیش از 240 میلیون لیتر نفت‌کوره در مخازن نیروگاه نکا به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاه‌های برق در مازندران ذخیره شده است.

وی، تامین مناسب سوخت نیروگاه نکا را از جمله برنامه‌های جدی این شرکت اعلام کرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ماه‌های قبل، سوخت‌رسانی به نیروگاه نکا انجام شده بود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری ادامه داد: هم اکنون نیروگاه شهید سلیمی نکا از محل ذخیره سوخت خود استفاده می‌کند و از طریق ناوگان ریلی و جاده‌ای روزانه حدود سه میلیون لیتر نفت‌کوره به نیروگاه ارسال می‌شود.

وی، با بیان این‌که خدمات سوخت‌رسانی در کشور باید با کمترین چالش مواجه باشد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی، تدابیر و تلاش‌های شبانه‌روزی در منطقه ساری و نواحی تابعه در طول سال به منظور تامین و توزیع سوخت به ویژه در شرایط بحرانی، مصرف‌‌کننده‌‌ها نباید هیچ‌گونه دغدغه‌ای در تامین سوخت داشته باشند.

طالبی، به اقدام‌های انجام شده در حوزه های نفتی منطقه ساری اشاره کرد و گفت: هم اکنون امکان ذخیره‌سازی بسیار مناسب انواع فرآورده‌های نفتی در منطقه ساری وجود دارد.

وی، با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای دریافت بنزین سوپر در مازندران اعلام کرد: توانمندی منطقه ساری در تامین این فرآورده‌ به حدی است که سایر استان‌های شمالی نیز زیر پوشش فعالیت‌های این شرکت قرار دارند.

نیروگاه شهید سلیمی نکا به عنوان یکی از نیروگاه‌های استراتژیک کشور و از مهمترین سرمایه‌های ملی کشور محسوب می‌شود.

این نیروگاه از بزرگترین نیروگاه‌های خاورمیانه به شمار می‌رود که در ساحل دریای خزر و در 22 کیلومتری شمال شهرستان نکا واقع در استان همیشه سرسبز مازندران قرار دارد.

این نیروگاه دارای چهار واحد 440 مگاواتی بخار و یک بلوک سیکل ترکیبی متشکل از دو واحد 136 مگاواتی گازی و یک واحد 160 مگاواتی بخار و دو واحد توربین انبساطی به قدرت 4,9 مگاوات است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران