پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489628 تاریخ : 1398/05/26-17:32:34
,8,4,
سقوط داوجونز نشان‌دهنده رکود آلمان و انگلیس است

یک تحلیلگر اقتصادی بلژیکی:

سقوط داوجونز نشان‌دهنده رکود آلمان و انگلیس است

یانیس کوتسومیتیس، تحلیل‌گر اقتصادی و سیاسی بلژیکی، سقوط داوجونز و معکوس شدن منحنی اوراق را نشانه‌ای برای رکود قریب‌الوقوع انگلیس، آلمان و به دنبال آنها آمریکا می‌داند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از اسپوتنیک، داوجونز، بزرگترین شاخص سهام آمریکا،  در روزهای اخیر، به ویژه پس از معکوس شدن منحنی اوراق آمریکا، شاهد نوسانات شدیدی بود و حتی در یک روز 800 واحد از ارزش خود را از دست داد. یانیس کوتسومیتیس، تحلیل‌گر اقتصادی و سیاسی بلژیکی، سقوط داوجونز و معکوس شدن منحنی اوراق را نشانه‌ای برای رکود قریب‌الوقوع انگلیس، آلمان و به دنبال آنها آمریکا می‌داند.

 کوتسومیتیس می‌گوید: بازارها در حال حاضر بسیار مضطرب هستند. آلمان و انگلستان تقریبا به طور قطع در 3 ماهه آینده به رکود اقتصادی فرو خواهند رفت و معکوس شدن منحنی سود اوراق قرضه آمریکا نشانه قدرتمندی از این است که آمریکا هم ظرف سال آینده دچار رکود خواهد.

او ادامه داد: از سوی دیگر داده‌های اقتصادی چین هم تعریفی ندارند و نرخ رشد تولیدات صنعتی به پایین‌ترین سطح چندین ساله خود رسیده است. او گفت: سقوط سنگین داوجونز تاییدیه‌ای بر این است که دولت ترامپ با جنگ تجاری‌ای که با چین به راه انداخته، به پای خود شلیک کرده است. در این میان عوامل دیگری مانند تنش‌های خلیج فارس، تظاهرات هنگ‌کنگ و خروج قریب‌الوقوع انگلیس از اتحادیه اروپا، در بدتر شدن اوضاع نقش داشته است.  

دکتر تروستن پولیت، اقتصاددان ارشد دگوسا، می‌گوید: ما دوره رشد طولانی‌ سهام را سپری کرده‌ایم و رکود در سال 2020 می‌تواند به عنوان بخشی از چرخه طبیعی بازار اتفاق بی‌افتد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران