پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 250003 تاریخ : 1395/09/07-13:42:29
,16,17,
سرمایه‌گذاری10 میلیارد یورویی دایملر در خودروهای برقی

سرمایه‌گذاری10 میلیارد یورویی دایملر در خودروهای برقی

مدیر تحقیقات و توسعه دایملر به یک نشریه آلمانی گفت: این خودروساز لوکس سرگرم برنامه ریزی برای سرمایه گذاری حداکثر 10 میلیارد یورو (11 میلیارد دلار) در ساخت خودروهای برقی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، شرکت‌های آلمانی که زمانی به دلیل هزینه بالا و برد کوتاه، علاقه چندانی به خودروهای برقی نشان نمی‌دادند، از پیشرفت‌های اخیر در فناوری باتری سود برده اند و بدنبال مخالفت رو به رشد با خودروهای دیزلی، اکنون سرمایه گذاری سنگینی در خودروهای برقی انجام می‌دهند.

پیشرفت‌های فناوری برای افزایش 50 درصدی مسافتی که یک خودروی برقی می تواند طی کند، اکنون سرمایه گذاری‌های بزرگی را از سوی فولکس وایگن، دایملر و قطعه سازانی مانند بوش و کانتینتال بدنبال داشته است.

توماس وبر، مدیر تحقیقات و توسعه دایلمر به نشریه اشتوتگارت سایتونگ، گفت: تا سال 2025 ما می‌خواهیم 10 خودروی برقی بر مبنای معماری مشابه طراحی کنیم. برای این منظور دایملر قصد دارد حداکثر 10 میلیارد یورو سرمایه گذاری کند و سه مدل از این خودروها تحت برند اسمارت ساخته می شوند و به مدد وجود باتری‌های بزرگ‌تر قادر خواهند بود حداکثر 700 کیلومتر را با یک‌بار شارژ کامل طی کنند.

در سپتامر یک منبع آگاه از برنامه‌های دایملر اعلام کرده بود این خودروساز قصد دارد حداقل شش خودروی برقی را در راستای رقابت با تسلا و آئودی عرضه کند.

دایملر همچنین در یک خبر دیگر به صورت جداگانه اعلام کرد: این شرکت بر خلاف رقیب آلمانی خود فولکس واگن،  به فروش خودروهای دیزلی در آمریکا ادامه می‌دهد.

سخنگوی این شرکت با تکذیب خبر هفته‌نامه اشپیگل که مدعی شده بود این خودروساز قصد دارد فروش خودروهای دیزلی در آمریکا را سال آینده متوقف کند اظهار کرد: در حال حاضر هیچ تصمیم یا بازبینی برای توقف فروش خودروهای دیزلی در بازار آمریکا وجود ندارد.

خودروهای دیزلی کمتر از یک درصد فروش خودروهای برند مرسدس‌بنز در آمریکا در سال جاری را تشکیل می‌دهد. در حالی که سهم آن‌ها چند سال قبل حدود 5 درصد بود.

پس از اینکه سازمان حفظ محیط زیست آمریکا اعلام کرد همه خودروهای دیزلی سبک را مورد بازبینی قرار خواهد داد، دایملر در حال انجام یک تحقیقات داخلی از رویه تایید آلایندگی خودروهای دیزلی در آمریکا بنا به درخواست وزارت دادگستری این کشور است.

طبق گزارش اشپیگل، عقب نشینی احتمالی خودروهای دیزلی از بازار آمریکا ارتباطی با این تحقیقات ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، فولکس‌ واگن هفته گذشته اعلام کرد: فروش خودروهای دیزلی در آمریکا را به دنبال رسوایی تقلب در تست‌های آلایندگی دیزلی، متوقف کرده و در عوض به خودروهای برقی و شاسی بلندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران