پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515390 تاریخ : 1399/04/14-17:27:24
,1,
سخنی با فعالان رسانه به بهانه روز قلم

سخنی با فعالان رسانه به بهانه روز قلم

«قلم و آنچه می نگارد»، آن قدر مقدس بوده که خدا به آن سوگند یاد کند. از این ابزار مقدس می توان برای توسعه فرهنگ قرض الحسنه به عنوان امری خدپسند استفاده کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل این بانک در یادداشتی اظهار کرد: 14 تیر ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز قلم نام گذاری شده است. این باعث می شود به یاد افراد و اقشاری بیفتیم که کارشان نگاشتن کلام است. کسانی که آگاهی می بخشند و حتی بخشی از نگرش و افکار ما را شکل می دهند. خبرنگاران و فعالان رسانه یکی از این اقشار هستند و به همین مناسبت این روز را به تمام آن ها تبریک عرض می کنم. امیدوارم قلم هایتان همواره بر مدار حق و انصاف بگردد.

علاوه بر اطلاع رسانی، یکی از کارکردهای رسانه، ترویج است. رسانه های ارتباط جمعی می توانند با تبیین و تشریح یک مفهوم یا پدیده، اذهان مردم را نسبت به آن آگاه کرده و در گام بعد یک نگرش جمعی را نسبت به آن شکل دهند.

بر همین اساس، خبرنگاران و فعالان رسانه می توانند با تبیین مفهوم قرض الحسنه و وام هایی که بانک های کشور بر مبنای این عقد پرداخت می کنند، مردم را نسبت به قرض الحسنه و مزایای آن آگاه کنند.

گزارش ها و مطالبی که درباره قرض الحسنه در رسانه ها منتشر می شود، این کارکرد را خواهد داشت. مجموعه نظام بانکی و به طور مشخص بانک های قرض الحسنه کشور وام های مختلفی را بر مبنای عقد قرض الحسنه ارائه می کنند که می تواند نیازهای اقشار مختلف را برطرف کند. این وام ها عمدتاً با استقبال خوبی هم مواجه شده اند و تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. با این حال هنوز برخی اقشار مردم نسبت به وام های قرض الحسنه، سازوکار دریافت آن ها، تفاوت آن ها با سایر تسهیلات بانکی و... آشنایی کافی را ندارند. خوب است فعالان عزیز رسانه ای بیش از پیش نسبت به تولید و انتشار مطالبی با این مضمون اقدام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران