پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517616 تاریخ : 1399/05/20-16:01:25
,2,
سامانه سدرا موجب تسریع فرآیند بررسی پرونده های اعتباری بانک توسعه تعاون گردیده است

سامانه سدرا موجب تسریع فرآیند بررسی پرونده های اعتباری بانک توسعه تعاون گردیده است

معاون عملیات بانکی بانک توسعه تعاون گفت: پیاده سازی سامانه سدرا (سامانه داخلی رتبه بندی و اعتبار سنجی مشتریان) موجب تسریع فرآیند بررسی و تصویب پرونده های اعتباری بانک توسعه تعاون گردیده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حسن شریفی معاون عملیات بانکی بانک توسعه تعاون در جلسه کمیته فرعی اعتباری بانک اظهار داشت: تسریع در بررسی و تصویب پرونده های اعتباری با بهره مندی از سامانه های اعتبار سنجی میسر است، ازاین رو راه اندازی سامانه سدرا با اتکا به دانش بومی بانک توسعه تعاون گامی مهم و تأثیرگذار در پیشرفت فرآیند بررسی پرونده ها بوده است.

استقرار سامانه سدرا به عنوان سامانه رتبه بندی مشتریان طی سال های اخیر توسط ارکان اعتباری در سراسر کشور مورداستفاده قرارگرفته است و وضعیت متقاضیان تسهیلات را بر اساس دو شاخص مرتبط با توان مشتری در بازپرداخت دیون تعهد و میل به پرداخت از سوی مشتری، موردبررسی قرار می دهد.

وی اهتمام به توسعه دانش اعتبار سنجی میان همکاران از طریق بهبود عملکرد سامانه سدرا در بانک را اقدامی ستودنی دانست و همچنین خاطرنشان کرد: این سامانه با توجه به ظرفیت استفاده در سطح نظام بانکی کشور به عنوان یک محصول کاربردی بانک توسعه تعاون قابل عرضه به شبکه بانکی جهت اعتبار سنجی مشتریان می باشد.

شریفی با اشاره به اهمیت فرآیند اعتباری در فعالیت بانکداری توسعه ای گفت: ارکان اعتباری بانک وظیفه ای مهم بر عهده دارند و از طریق شناسایی کارآفرینان و تولیدکنندگان و اعطای اعتبار به آن ها نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق تولید ایفا می کنند، ضمن آنکه با رعایت دقت و تحلیل دقیق از اهلیت، وضعیت مالی و نظارت بر نحوه به کارگیری تسهیلات از تخصیص نابجای منابع تسهیلاتی و هدر رفت منابع بانکی جلوگیری نماید..

وی با اشاره به ترویج دانش معاملات اسلامی و عقود فقهی در نظام بانکداری گفت: تسلط ارکان اعتباری بانک بر این دانش می تواند در اثربخشی عقود اسلامی و به کارگیری صحیح و کارآمد آن تأثیرگذار باشد.

شایان ذکر است در ادامه جلسه از تلاش های دو همکار امور اعتباری و سرمایه گذاری؛ داود طاهری سرگروه گروه کارشناسان ارزیابی تعهدات و الهام قزی سرگروه گروه کارشناسان ارزیابی طرح های بخش کشاورزی تقدیر به عمل آمد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران