پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518138 تاریخ : 1399/05/29-15:08:09
,1,
سامانه احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب بانک کارآفرین رونمایی شد

سامانه احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب بانک کارآفرین رونمایی شد

سامانه احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب بانک کارآفرین طی مراسمی رونمایی شد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی بانک کارآفرین، این مراسم با حضور دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل و مهدی سیف علیشاهی عضو هیات مدیره این بانک و همچنین حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم دکتر محمدرضا فرزین ضمن ابراز خورسندی از اتصال شعب بانک کارآفرین به سامانه احراز هویت غیرحضوری سجام اظهار داشت: اکنون که بازار سرمایه دوران اوج خود را سپری می کند، فرصت مغتنمی است که با ارائه خدمات موردنیاز فعالان این حوزه، سبد محصولات بانک را توسعه بدهیم.

وی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت های فضای مجازی جهت جلب رضایت مشتریان تاکید کرد و افزود: فضای مجازی امکانات زیادی را در اختیار صاحبان کسب وکارهای بزرگ از جمله بانک ها قرار داده است. از جمله مهم ترین کاربردهای فضای مجازی، یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان است که خطای عملیاتی را تا حد زیادی کاهش می دهد و موجب تسریع امور جاری می شود.

فرزین در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اهداف و برنامه های بانک کارآفرین گفت: توسعه بانکداری شرکتی و بانکداری سرمایه گذاری و همچنین تامین سرمایه شرکت های بزرگ از شاخص ترین اهداف بانک در برنامه دوساله 1400-1399 است. برای تحقق این اهداف لازم است به بازار سرمایه جدی تر از گذشته ورود پیدا کنیم.

در ادامه این مراسم حسین فهیمی ضمن قدردانی از بانک کارآفرین جهت همکاری با شرکت سپرده گذاری مرکزی، بر لزوم همراهی بانک ها با فناوری های روز دنیا تاکید کرد و افزود: با استقرار این سامانه در بانک کارآفرین، مشتریان این بانک برای اولین بار می توانند از هر دو سامانه حضوری و غیرحضوری جهت احراز هویت در سجام اقدام نموده و از یک درگاه واحد به تمام خدمات بازار سرمایه دسترسی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: فروش غیرحضوری سهام عدالت تجربه موفقی در این زمینه بود. هزاران نفر از صاحبان سهام عدالت بدون نیاز به مراجعه به مراجع ذیربط و به صورت کاملاً الکترونیکی موفق به فروش سهام خود شده اند و تا امروز بالغ بر 7 هزار و 100 میلیارد تومان وجوه حاصل از فرش سهام عدالت به حساب فروشندگان واریز شده است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه در پایان این دستاورد را به بانک کارآفرین تبریک گفت و افزود: امیدوارم این تفاهمنامه فتح بابی برای همکاری های بیشتر بین بانک کارآفرین و شرکت سپرده گذاری مرکزی باشد.

سامانه احراز هویت سجام

در بخش دیگری از این مراسم علیرضا صادقی معاون مدیرعامل بانک کارآفرین در امور بانکی طی سخنانی گفت: با توجه به فضای ایجاد شده جهت ورود به بازار سرمایه، بانک کارآفرین با هدف تکمیل زنجیره خدمات و به منظور جلب رضایت حداکثری مشتریان، اقدام به پیاده سازی سامانه احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام نموده است. از این پس مشتریان ما می توانند با مراجعه به شعب بانک و یا به صورت غیرحضوری، نسبت به تکمیل فرایند ثبت نام و احراز هویت خود اقدام نمایند.

صادقی همچنین گفت: بانک کارآفرین برنامه های ویژه ای در چارچوب ایجاد پیوند بین بازار پول و سرمایه در دست اقدام دارد و با همکاری های گسترده با شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، به دنبال توسعه خدمات قابل ارائه به فعالان بازار سرمایه است که به زودی به اطلاع مشتریان خواهد رسید.

همچنین فریبرز قربانیان مدیر امور فناوری اطلاعات بانک کارآفرین در این مراسم اظهار داشت: اتصال بانک کارآفرین به سامانه احراز هویت غیرحضوری سجام اتفاق بزرگی است. اگرچه استفاده از این فناوری به دلیل موانع قانونی چندان رایج نیست، اما با همت شرکت سپرده گذاری مرکزی، قدم های بزرگی در این زمینه برداشته شده که شایسته تقدیر است.

وی همچنین گفت: پروژ ه های بزرگ دیگری نیز در این زمینه در دستور کار بانک کارآفرین قرار گرفته است که به زودی در اختیار مشتریان ارجمند قرار خواهد گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران