پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515342 تاریخ : 1399/04/14-12:26:06
,8,
زمان پایان اعتبار «اوراق تسه» اعلام شد

زمان پایان اعتبار «اوراق تسه» اعلام شد

مدیر عملیات بازار فرابورس اعلام کرد: مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در پنج نماد فردا «دوشنبه 15 تیر ماه» به پایان می رسد.

به گزارش بانک و صنعت، مدیر عملیات بازار فرابورس با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک مسکن در نمادهای معاملاتی «تسه96111»، «تسه96121»، «تسه97011»، «تسه97021» و «تسه97041» برای نقل و انتقال «خرید و فروش و هبه» در (15 تیر ماه) به اتمام می رسد و به همین منظور نمادهای معاملاتی مذکور در پایان معاملات روز یکشنبه (15 تیر ماه) متوقف می شود.

اوراق تسهیلات مسکن چیست؟

افرادی که به دنبال دریافت وام مسکن هستند، باید به مدت یکسال مبلغی را نزد بانک سپرده گذاری کنند، اوراق تسهیلات مسکن (تسه یا تملی) راهکار جایگزین این سپرده است که امکان دریافت وام مسکن در زمان کوتاهی را فراهم می کند.

در این روش متقاضیان باید به یکی از شعب کارگزاری ها برای افتتاح حساب مراجعه کرده و بعد از دریافت کد بورسی از طریق سامانه های معاملاتی، اوراق تسهیلات مسکن را خریداری کنند.

فرآیند استفاده از اوراق تسهیلات مسکن

افراد پس از دریافت کد بورسی، از طریق سامانه های معاملاتی آنلاین اوراق مورد نظر خود را خریداری و دو روز کاری بعد از خرید این اوراق می توانند نسبت به دریافت سند اوراق خود جهت ارائه به بانک مسکن یا ملی اقدام کنند.

در صورتی که افراد احراز هویت سجام را انجام داده باشند باید به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس www.ddn.csdiran.com مراجعه و بعد از دریافت سند اوراق (برگه سهم) باید آن را برای مهر کردن به کارگزاری مراجعه کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران