پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249799 تاریخ : 1395/09/03-18:12:35
,17,
رییس پژوهشکده پولی و بانکی با رییس کل بانک مرکزی افغانستان دیدار کرد

رییس پژوهشکده پولی و بانکی با رییس کل بانک مرکزی افغانستان دیدار کرد

خلیل صدیق، رییس کل بانک مرکزی افغانستان با علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی دیدار و وضعیت روابط بانکی دو کشور و چگونگی گسترش آن را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازپژوهشکده پولی وبانکی،  علی دیواندری در این دیدار با تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های پژوهشکده پولی و بانکی، افزود: پژوهشکده، مرکزی علمی و وابسته به بانک مرکزی است اما مجوز فعالیت خود را از وزارت علوم دریافت کرده است.

وی ادامه داد:‌ البته پژوهشکده ازنظر اداری و اجرایی از بانک مرکزی مستقل بوده اما متعلق به بانک مرکزی است ضمن اینکه هیات امنای این پژوهشکده متشکل از رییس‌کل بانک مرکزی، تعدادی از وزیران و همچنین معاون رییس‌جمهور است.

دیواندری بابیان این‌که پژوهشکده علاوه بر کارهای کاربردی، امور پژوهشی مربوطه در بخش‌های مختلف را نیز انجام می‌دهد، تصریح کرد: همچنین برخی از پژوهش‌های مربوط به امور اجرایی بانک مرکزی در پژوهشکده انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه، برای اجرای بهتر سیستم‌ها باید مدل‌ها در ایران بومی می‌شد ، اظهار داشت:‌ امور مربوط به این امر در سال‌های گذشته انجام‌شده و در حال پیاده‌سازی آن هستیم.

دیواندری به حجم بالای مبادلات الکترونیکی در نظام بانکی کشور اشاره کرد و ادامه داد:‌ میزان تراکنش‌های بانکی در ایران حدود100 میلیون در روز بوده که از جمعیت کشور بیشتر است.

در ادامه این دیدار خلیل صدیق رییس‌کل بانک مرکزی افغانستان نیز با تشریح وضعیت بانکی این کشور، گفت:‌ بانک مرکزی افغانستان در بخش امور پژوهشی و تحلیل فعال است به‌نحوی‌که ماهانه گزارش‌های دقیقی در خصوص فعالیت‌های اقتصادی تهیه می‌شود.

وی اظهار داشت:‌ بانک مرکزی هدایت لازم را برای بانک‌های این کشور انجام می‌دهد و در تلاش برای تنظیم سیستم پولی است.

صدیق در پایان گفت:‌ به دلیل وضعیت امنیت و سطح پایین ثبات امکان ارائه خدمات بانکی در برخی از نقاط افغانستان وجود ندارد اما در حال ارتقا وضعیت ارائه خدمات هستیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران