پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249391 تاریخ : 1395/08/29-14:41:41
,10028,
رفع مشکل آلودگی هوا

رفع مشکل آلودگی هوا

مدیر کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد: قمه زنی موجب انتشار بیماری های عفونی و سرایت آن به دیگران می شود این در حالی است که اهدای خون،نجات بخش زندگی ها به شمار می آید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،  سید مرتضی طباطبایی افزود: مشاهده مواردی از ابتلا به ویروس های خطرناکی چون هپاتیت در میان کسانی که اقدام به قمه زنی کرده اند‏، نشان می دهد این رفتار که علمای دین و مقام معظم رهبری آن را نادرست و حرام شمرده اند‏، برای برخی از افراد توام با انتشار بیماری بوده است.

مدیر کل انتقال خون استان تهران اظهارکرد: ما برای تسهیل اهدای خون شهروندان مانند سال گذشته مراکز فعال انتقال خون را اعلام کرده ایم تا کسانی که طبق نذر و نیت مقدس خود عزاداری خود را با اهدای خون پیوند داده اند راحت تر خون، اهدا کنند.
وی تاکید کرد: قمه زنی که هنوز متاسفانه در برخی نقاط کشور انجام می شود ریشه در فرهنگ اسلامی ندارد و جایگزین کردن این فرهنگ با اهدای خون‏، شور عاشقان حسین (ع) را در رگ و ریشه بیماران نیازمند به خون نیز جاری خواهد ساخت.
براساس این گزارش 5 مرکز اهدای خون وصال‏، خراسان، شهر ری، نارمک و تیم سیار محله کن در روز اربعین فعال و پذیرای اهدا کندگان خون خواهد بود.
چهار هزار و 55 تن از عزادارن پایتخت در قالب طرح نذر اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی امسال، خون خود را برای کمک به بیماران نیازمند اهدا کردند.
اهدای خون آگاهانه و مسئولانه، شعاراجرای طرح نذر اهدای خون است که با هدایت و مدیریت اهدا کنندگان از ابتدای ماه محرم تا اربعین حسینی، ساماندهی می شود و به روزهای تاسوعا و عاشورا اختصاص نمی یابد تا علاوه بر تامین ذخیره مناسب خون، نیاز همیشگی خون نیز تامین می شود. 
به گزارش ایرنا ، اهدا کنندگان با ثبت نام در این طرح در سامانه سازمان انتقال خون به صورت تدریحی با نوبت قبلی برای اهدا مراجعه می کنند و از ازدحام آنها در مراکز اهدای خون نیز جلوگیری می شود. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران