پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6746 تاریخ : 1391/08/07-05:50:16
,2,16,17,
رشد تمام شاخص های مالی بانک سپه در سال 91

دکتر پاشایی فام خبر داد

رشد تمام شاخص های مالی بانک سپه در سال 91

پ اطلاع رسانی بانک سپه: مدیرعامل بانک سپه از رشد تمام شاخصهای این بانک و ارتقای ج آن بین بانکهای تجاری طی هفت ماه سال 91 خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت ،  پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: دکتر پاشایی فام در سمینار سراسری مدیران ارشد بانک سپه با بیان اینکه عملکرد و کارنامه کلی بانک سپه مثبت است، افزود: با توجه به فضای موجود باید نگاه ویژه ای به تجهیز و جمع آوری منابع داشته باشیم.
وی تصریح کرد: ظرفیت های اقتصادی کشور در دنیا بی نظیر است ، در این فضای اقتصادی پتانسیل تولید کشور فوق العاده بالاست.
وی در ادامه سخنانش به عملکرد و جایگاه مثبت بانک سپه طی سنوات گذشته اشاره کرد وخاطر نشان کرد: در کشورمان همه نگاه ها بانک محور شده اما در شرایط یکسان انتخاب مردم بانک سپه است چرا که اعتماد مردم به بانک دولتی سپه چند برابر شده است.
مدیرعامل بانک سپه در خصوص جایگاه بانک سپه بین 5 بانک تجاری گفت: با ادغام شعب ناکارآمد و استفاده بهینه از نیروی انسانی بانک سپه توانسته است سهم بیشتری از بازار پولی کشور بدست آورد.
دکتر پاشایی فام به رتبه بانک سپه در قرض الحسنه پس انداز و مقایسه درصد رشد سپرده های پنج بانک تجاری اشاره کرد و گفت: بانک سپه در قرض الحسنه پس انداز بین پنج بانک منتخب رتبه اول را بدست آورده و در مجموع سپرده های موثر نیز طی شش ماه گذشته با قدم های محکمی که برداشته رتبه اول را کسب کرده است.
وی اضافه کرد: با تلاش مضاعف همکاران سهم درصد بانک سپه از بین پنج بانک منتخب طی اسفندماه 89 تا شهریور 91 افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
مدیرعامل بانک سپه در ادامه سخنانش به مانده کل سپرده های بانک سپه طی اسفند 90 تا شهریور 91 اشاره کرد و از افزایش آن خبر داد.
وی تصریح کرد: رشد کل سپرده های بانک سپه دراسفند ماه 90 نسبت به مقطع مشابه سال 89 و در شش ماهه سالجاری نسبت به پایان سال گذشته به ترتیب 8/16 درصد و 3/21 درصد بوده که بیانگر رتبه های سوم و اول در بین بانک های منتخب است.
دکتر پاشایی فام همچنین به افزایش سهم بانک سپه از کل سپرده های پنج بانک منتخب از 45/10 درصد در اسفند 90 به 22/11 درصد در شهریور 91 خبر داد.
وی با بیان اینکه بانک سپه با 5/22 درصد رشد سپرده های موثر در شهریور ماه 91 نسبت به پایان سال قبل رتبه اول را بین بانک های منتخب به خود اختصاص داده است اظهار داشت: سهم بانک سپه از سپرده­های موثر پنج بانک از 68/10 درصد در اسفند 90 به 2/11 درصد در شهریور 91 افزایش یافته است.
دکتر پاشایی فام در ادامه به رتبه دوم بانک سپه بین بانکهای منتخب در رشد تسهیلات اعطایی اشاره کرد و گفت: این بانک رشد 1/4 درصدی در شهریور 91 نسبت به پایان سال قبل را تجربه کرده است.
وی خاطر نشان کرد: سهم بانک سپه از کل مطالبات معوق پنج بانک منتخب از 1/10 درصد در اسفند 90 به 7/9 درصد در شهریور 91 کاهش پیدا کرده است.
مدیرعامل بانک سپه همچنین به توسعه و تجهیز بانکداری الکترونیک در بانک سپه اشاره کرد و افزود:
بانک سپه عملکرد خوبی در این حوزه داشته و فضاهای جدیدی در افزایش تعداد دستگاه های خودپرداز و پایانه های فروش فروشگاهی بوجود آورده است.
وی اظهار داشت: بانک سپه تا پایان شهریور ماه سالجاری165 دستگاه خودپرداز به 2396 دستگاه خودپردازهای قبلی خود اضافه کرده است. همچنین در شش ماهه ابتدای سالجاری بیش از 43 هزار دستگاه پایانه های فروش فروشگاهی به تجهیزات بانکداری الکترونیک بانک سپه افزوده شده است.
دکتر پاشایی فام درخصوص مشارکت بانک سپه در تامین مالی طرح ها و پروژه های کلان و استراتژیک کشور، افزود: سرمایه گذاری در حوزه نفتی دارخوین وپل خلیج فارس از موارد مهم این نوع سرمایه گذاری ها است.
وی همچنین به حرکت بزرگ بانک سپه در ورود به حوزه نیروگاهی اشاره کرد و تصریح کرد: تعدادی از این نیروگاه ها به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز در دست اجرا است.
دکتر پاشایی فام با بیان اینکه بانک سپه به بسیاری از اهدافی که پیش بینی کرده بود رسیده است گفت: با همت، اراده و تلاش کارکنان، در تمامی حوزه ها به بانک اول کشور تبدیل خواهیم شد.
وی در ادامه به توزیع جغرافیایی شعب در کشور و تغییر سیمای شعب بانک از نظر ظاهری اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: مدیران مناطق مختلف بانک سپه باید برای تک تک شعب برنامه کاری مشخص اعلام کنند تا بتوانیم در ماههای باقیمانده پایان سال منابع بیشتری را جمع آوری و تجهیز کنیم.
 


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران