پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249174 تاریخ : 1395/08/26-14:44:18
,16,
رسیدگی خارج از نوبت به درآمدهای غار علیصدر

رسیدگی خارج از نوبت به درآمدهای غار علیصدر

دادستان دیوان محاسبات کشورگفت: پرونده درآمدهای غار علیصدر، خارج از نوبت بررسی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، دادستان دیوان محاسبات کشورگفت: پیرو ورود دیوان محاسبات به واگذاری این اثر ملی گردشگری و جلوگیری از واگذاری آن به بخش خصوصی، دیگر امکان واگذاری آن وجود ندارد اما باید مشخص شود که درآمدهای آن کجا و چگونه هزینه شده است.

طبق اعلام دیوان محاسبات کشور، درآمد ناشی از فروش بلیت به بازدیدکنندگان غارعلیصدر فقط از سال 89 تا 94 حدود 40 میلیارد تومان بوده است که می بایست به حساب خزانه واریز می شد اما عاید شرکت خصوصی علیصدرشده در حالی که بابت اجاره بهای سالانه آن فقط 700 هزار تومان دریافت می شده است.

 او گفت: به این منظور مقرر شد بررسی شود که چقدر از درآمدهای ده سال اخیر غارعلیصدر برای توسعه صنعت گردشگری در این غار و اطراف آن هزینه شده و بقیه، چگونه هزینه شده است که با بررسی ها این موضوع تعیین تکلیف می شود.

شجاعی افزود: در فرایند رسیدگی خارج از نوبت به پرونده درآمدهای غارعلیصدر، پس از صدور دادخواست و طرح موضوع درهیئت های مستشاری، رای لازم صادر می شود.
 دادستان دیوان محاسبات پیشتر نیز اعلام کرده بود که با ورود دیوان محاسبات از واگذاری غارعلیصدر و 240 هکتار زمین های اطراف آن پیشگیری شد.

 به گفته شجاعی این اثر ملی به شرکت سیاحتی صدرا واگذار شده که این تخلف به علت اعمال نفوذ مدیرانی بوده است که در هیئت مدیره این شرکت حضور دارند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 232
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران