پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522407 تاریخ : 1399/08/18-11:00:37
,17,25,
راه اندازی صندوق حمایت از بومی سازان صنعت فولاد تا اخر سال

رئیس هیات عامل ایمیدرو به مهر خبر داد؛

راه اندازی صندوق حمایت از بومی سازان صنعت فولاد تا اخر سال

رئیس هیات عامل ایمیدرو از تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنعت فولاد تا پیش از پایان سال خبر داد و گفت: این صندوق از بومی سازان و تولیدکنندگان داخلی حمایت کرده و ریسک آنها را پوشش خواهد داد.

به گزارش بانک و صنعت، خداداد غریب رئیس هیات عامل ایمیدرو پوراظهار داشت: با توجه به نقش با اهمیت بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد بدون نفت، نیاز است که برای تحقق این هدف، یک سری الزامات و زیرساخت ها فراهم شود که یکی از مهم ترین آن ها مقوله بومی سازی است. در این راستا بومی سازی و ساخت داخل به عنوان یکی از راهبردها و سیاست های ایمیدرو در سال 99 تعیین و برنامه های واحدهای تابعه به تناسب آن تعریف شد که در همین راستا لازم بود شاخص های بومی سازی توسط ایمیدرو تدوین شده و زمینه برای سنجش و پایش دقیق برنامه ها و فعالیت های بومی سازی فراهم شود.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو افزود: در این زمینه 12 شاخص کلان را برای بومی سازی تدوین کردیم که ملاک ارزیابی عملکرد برنامه های بومی سازی و ساخت داخل بر اساس آن ها خواهد بود. این شاخص ها برای شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی یک راهنمای مسیر بومی سازی است که به آن ها در انتخاب اولویت ها کمک خواهد کرد تا برنامه های بومی سازی را با توجه به درجه اهمیت و به فراخور نیازشان تعریف کنند.

وی ادامه داد: از جمله این شاخص ها می توان به میزان صرفه جویی ارزی، میزان کاهش هزینه ها، تعداد ایجاد اشتغال، میزان افزایش سرعت فرایند تأمین نیازها، درصد نقشه های ساخت بومی سازی شده، درصد مواد اولیه، قطعات و تجهیزات استراتژیک بومی سازی شده و درصد کاهش وابستگی تولید محصول نهایی اشاره کرد.

غریب پور گفت: با توجه به این که تدوین شاخص ها با همکاری، تبادل نظر و همفکری با اصلی ترین شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی کشور انجام شده است لذا این شاخص ها عملیاتی است و از قابلیت سنجش واقعی برخوردار است. استفاده از توان شرکت ها و تولیدکنندگان داخلی، ارتقای توان مهندسی و سازماندهی مناسب برای بهره برداری حداکثری از تمام ظرفیت های کشور، محور اصلی سیاست های بومی سازی ایمیدرو و شرکت های تابعه است.

معاون وزیر صمت با اشاره به ایجاد بانک اطلاعاتی قطعات و تجهیزات کارخانه های فولادی در کشور، تصریح کرد: با ایجاد این بانک برای سازماندهی قطعات و تجهیزات با همکاری انجمن تولیدکنندگان فولاد طی 8 ماه گذشته گام های مؤثری برداشته شد. این بانک در حال تکمیل اطلاعات است و تاکنون بالغ بر 19 هزار قطعه یعنی حدود 60 درصد کل تجهیزات و قطعات این بخش در آن بارگذاری شده است. همچنین در راستای تحقق این مهم، طرح ایجاد داشبورد مدیریتی ساخت داخل نیز اجرا خواهد شد.

وی افزود: از دیگر اقدامات ایمیدرو در این حوزه، ایجاد و شکل دهی صندوق پژوهش و فناوری برای صنعت فولاد است که برای نخستین بار در این حوزه، چنین صندوقی در حال تأسیس است و اقدامی مهم در راستای حمایت از بومی سازان و تولیدکنندگان داخلی و پوشش ریسک های آن به شمار می آید. امیدواریم با تحقق برنامه های ایمیدرو در این حوزه، این صندوق تا پایان سال جاری فعالیت خود را آغاز کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران