پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249848 تاریخ : 1395/09/04-15:45:17
,17,
راهکارهای توسعه همکاری های حمل ونقلی ایران و آفریقای جنوبی بررسی شد

راهکارهای توسعه همکاری های حمل ونقلی ایران و آفریقای جنوبی بررسی شد

قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل در دیدار با معاون وزیر حمل‌ و نقل آفریقای جنوبی گفت: شرکت‌های آفریقایی می‌توانند به‌ عنوان توسعه‌ گر در پروژه‌های مختلف حمل ونقل ایران مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، اصغر فخریه کاشان افزود: پروژه‌های بسیاری در حوزه های فرودگاهی‌، بزرگراه‌، راه‌آهن‌، بنادر و شهرهای جدید در ایران داریم اما ترجیح می‌دهیم شرکت‌های خارجی به‌ عنوان توسعه‌گر در آنها حضور پیدا کنند.

وی در این دیدار ضمن تشکر از هیات آفریقای جنوبی به وجود 12 کمیسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور اشاره کرد و گفت: در کمیسیون‌ها همواره حمل ‌و نقل یکی از مهم‌ترین مسائل موردبحث دو کشور بوده است.

قائم ‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل میزبان هیئتی از وزارت حمل‌ونقل آفریقای جنوبی شامل خانم «چیونگا» معاون حمل‌ونقل و «مگوانیشه» معاون امور شرکت‌های دولتی در آن و مدیران بخش‌های ریلی، دریایی و اقتصاد اقیانوسی در وزارت راه و شهرسازی بود.

فخریه کاشان با اشاره به شرایط همکاری آفریقای جنوبی در پروژه‌های حوزه حمل ‌و نقل ایران بیان داشت: شرکت‌های آفریقای جنوبی به‌ صورت انفرادی یا با همکاری دیگر شرکت‌های اروپایی یا به‌ صورت کنسرسیوم می‌توانند مدهای مختلف حمل ‌و نقلی را در ایران پیاده‌سازی و در پروژه‌های مختلفی به‌عنوان کانتراکتور وارد عمل شوند.

قائم ‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل در ادامه اظهارداشت: شرکت‌های آفریقای جنوبی می‌توانند به‌ عنوان سرمایه‌گذار تحت پیمان‌های FTI و PPP یا BOT در پروژه‌ها ایران از 50 میلیون دلار تا 4 میلیارد دلار سرمایه گذاری کنند.

وی افزود: اگر یک شرکت توسعه گر (دولوپر) قوی و زیرک در آفریقای جنوبی باشد به‌ خوبی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در ایران می تواند استفاده و بهره لازم را ببرد.

در ادامه این دیدار معاون وزیر حمل‌ و نقل آفریقای جنوبی گفت: با توجه به سابقه شرکت‌های آفریقای جنوبی در حوزه‌های نوسازی و ارتقا فرودگاه و تولید ناوگان ریلی و توسعه بنادر می‌توانیم از در این زمینه‌ها به ‌ویژه در حوزه حمل ‌و نقل ریلی و بنادر همکاری هیا خوبی را با شرکت های ایرانی داشته باشیم.

مگو انیشه معاون یادآور شد: رئیس‌ جمهوری آفریقای جنوبی امسال از کشور شما بازدید کرد و در همین بازدید مقرر شد دو کشور در زمینه‌های مختلف با یکدیگر همکاری کنند و امروز به ایران آمده‌ایم تا نقاط دارای قابلیت همکاری را شناسایی و در مورد آن بحث و گفت‌ و گو کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با وزارتخانه‌های متعددی از جمله وزارت امور خارجه و صنعت، معدن و تجارت ملاقات داشته‌ایم و کارگروه‌هایی برای تحقق مذاکرات تشکیل شد تا قبل از بازدید مجدد رئیس‌ جمهوری آفریقای جنوبی از ایران در فوریه سال آینده گزارش کاملی از این همکاری‌ ارائه دهیم.

در پایان این دیدار مقرر شد که نمایندگان وزارتخانه‌های دو کشور با هدف معرفی پروژه‌ها از جانب ایران و کمک به شناسایی پروژه‌های مطلوب از جانب نماینده وزارت حمل و نقل آفریقای جنوبی در جهت تسریع امور در قالب کارگروه با یکدیگر مذاکره و همکاری کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران