پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249297 تاریخ : 1395/08/28-10:33:44
,5,
راهبرد بلند مدت جی‎ئی‎سی‎اف تصویب شد

راهبرد بلند مدت جی‎ئی‎سی‎اف تصویب شد

در نشست وزارتی جی‎ئی‎سی‎اف در دوحه قطر، وزیران کشورهای عضو این نهاد راهبرد بلند مدت آن را تصویب کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از   پایگاه اینترنتی دبیرخانه مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‎ئی‎سی‎اف)، هجدهمین نشست وزارتی این نهاد دیروز (پنج‎شنبه 27 آبان ماه) در دوحه، پایتخت قطر، به ریاست محمد بن صالح الساده، وزیر انرژی قطر، برگزار شد.

در این نشست، اعضای جی‎ئی‎سی‎اف شامل الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، امارات و ونزوئلا در کنار کشورهای آذربایجان، عراق، هلند، نروژ، عمان، و پرو به عنوان اعضای ناظر، حضور داشتند.

الساده در سخنرانی افتتاحیه با اشاره به تحولات سریع در بازار انرژی و به ویژه بازار گاز، اعلام کرد عرضه بالا، کند بودن روند رشد تقاضا و افت قیمت‎ها، مهمترین ویژگی‎های وضع کنونی به شمار می‎آیند و برای رویارویی با این وضع، باید همگرایی و همکاری بیشتری میان اعضای جی‎ئی‎سی‎اف وجود داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به تعهد جی‎ئی‎سی‎اف در تأمین انرژی پاک برای جهان، از اقدام‎های دبیرخانه این سازمان در تکمیل دورنمای 2040 این مجمع و تدوین راهبرد بلند مدت آن، قدردانی کرد.

در نشست دیروز، وزیران کشورهای عضو جی‎ئی‎سی‎اف راهبرد بلند مدت این مجمع را تصویب کردند و به هیئت عامل اجازه دادند که برنامه عملی پنج ساله برای اجرایی کردن این سند را تدوین کند. این سند هر پنج سال یک بار، بازنگری می‎شود.

وزیران کشورای عضو جی‎ئی‎سی‎اف با اشاره به موج مثبت ایجاد شده در پی توافق مبارزه با تغییرات آب و هوا در پاریس، بر جایگاه گاز در رویارویی با نگرانی‎های زیست‎محیطی تأکید کردند.

انتصاب الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، به عنوان رئیس دوره‎ای جی‎ئی‎سی‎اف از آغاز سال 2017 میلادی، از دیگر تصمیمات نشست دیروز بود. در این نشست همچنین گابریل ام اوبیانگ لیما، وزیر معادن، صنعت و انرژی گینه استوایی، به عنوان رئیس علی‎البدل این مجمع انتخاب شد.

همچنین قرار شد نوزدهمین نشست وزارتی جی‎ئی‎سی‎اف در ماه اکتبر سال 2017 میلادی در مسکو، پایتخت روسیه، برگزار شود. همچنین چهارمین اجلاس گاز جی‎ئی‎سی‎اف در سال آینده میلادی در بولیوی برگزار خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران