پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489029 تاریخ : 1398/05/14-16:03:52
,2,
دیدار دکتر صالح آبادی با صادرکنندگان استان البرز

دیدار دکتر صالح آبادی با صادرکنندگان استان البرز

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: سال گذشته حدود 100 میلیون دلار محصولات نانو از کشور صادر شد که نشان می دهد این بخش توان تبدیل شدن به یکی بازوهای صادراتی برتر کشور را دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، دکتر علی صالح آبادی و جمعی از مدیران ارشد بانک توسعه صادرات با حضور در اتاق بازرگانی البزر پاسخگوی سوالات تجار، صادرکنندگان و تولیدکنندگان بخش خصوصی این استان صنعتی بود.
دکتر صالح آبادی افزود: بانک آمادگی دارد بر اساس برنامه صادراتی ارائه شده از سوی مشتریان، با صادرکنندگان همکاری کرده و سقف اعتباری مشخصی برای صادرکنندگانی که صادرات پایدار دارند تعریف کند.
وی افزود: تلاش بانک توسعه صادرات این است که در شرایط حال حاضر کشور، صادرکنندگان و تولید کنندگان صادرات محور، مشکلی به لحاظ نقدینگی نداشته باشند.
صالح آبادی بیان داشت: اخیرا سقف اختیارات شعبه البرز این بانک افزایش پیدا کرده است؛ در بانک توسعه صادرات برخلاف سایر بانک ها، به دلیل کم شعبه بودن، درخواستها بعد از رئیس شعبه به مدیر اعتبارات بانک انتقال داده می شود و در واقع بدون درگیری های بروکراتیک، در کمترین زمان ممکن یعنی حداکثر 10روز، به درخواست های اعتباری مشتریان رسیدگی می شود.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران بیان داشت: برای مشتریانی که به صورت مستمر از گذشته با بانک کار می کنند، باید تا پیش از سررسید مقدمات را برای دریافت مجدد تسهیلات، فراهم کنند و به این ترتیب در فرایند اعطای تسهیلات وقفه ایجاد نخواهد شد.
دکتر صالح آبادی یادآور شد: در مواردی که مشتریان نیاز فوری پیدا می کنند و سرعت در تصمیم گیری حیاتی است، هیات مدیره در اسرع وقت مصوبه را صادر، ابلاغ و تسهیلات مورد نیاز را پرداخت می کند.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در خصوص تسهیلات طرح توسعه بانک گفت: منابع بانک شامل سرمایه، منابع سپرده ای صندوق توسعه ملی و خطوط اعتباری بانک مرکزی است؛ این بانک به دلیل کم شعبه بودن و نرخ سود پایین، سپرده محور نیست، از طرفی در بخش تسهیلات، با تلفیق منابع بانک با منابع صندوق توسعه ملی، تسهیلاتی با نرخ میانگین 14.5- 14 درصد ارائه می کند؛ با این وجود در حوزه منابع ریالی بانک، وضعیت خوبی داریم و آمادگی داریم این منابع را در شعبه البرز افزایش دهیم.
به گفته صالح آبادی، بانک توسعه صادرات تاکنون 220 میلیارد تومان تسهیلات ریالی و 116 میلیون یورو تسهیلات ارزی در استان البرز پرداخت کرده است که البته به دنبال افزایش این رقم در سال جاری هستیم.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: با تمهیداتی که اندیشیده شده صادرکنندگان به راحتی می توانند اسکناس ارز حاصل از صادرات را به هر میزان در صرافی توسعه صادرات به نرخ روز بازار بفروشند ضمنا در همان روز ریال را به حساب صادرکنندگان واریز می کنیم.
وی تصریح کرد: در بخش حواله های ارزی هم، ارز حاصل از صادرات را در حسابهایی که در خارج از کشور داریم می توانیم دریافت و جابجا کنیم. هم بانک توسعه صادرات و هم شرکت صرافی توسعه صادرات این آمادگی را دارند که ثبت سفارش های ارز موردنیاز واحدهایی وارد کننده مواد اولیه از خارج را تامین کنند.
وی افزود: در شرایط فعلی که نیاز به نقدینگی واحدهای تولیدی چند برابر شده، بانک به واحدهای تولیدی پیشنهاد می کند علاوه بر استفاده از تسهیلات ریالی، از بسته خدمات بانک شامل اعتباراسنادی ریالی و ضمانت نامه ریالی بانک توسعه صادرات ایران استفاده کنند.
علی صالح آبادی افزود: منابعی را برای تامین مالی طرح ها در نظرگرفته ایم ولی از آنجایی که اولویت بانک توسعه صادرات و نیز بانک مرکزی تامین سرمایه در گردش بنگاه های صادراتی است، تامین مالی طرح ها در محدوده توان مالی در نظر گرفته شده خواهد بود.
صالح آبادی در خصوص ظرفیت های کشور در بخش دانش بنیان گفت: کشور ما در بخش دانش بنیان ظرفیت های خارق العاده ای دارد و قرار گرفتن در رتبه چهارم دنیا در بخش فناوری نانو امتیاز بزرگی است که می تواند سکوی رشد صادرات این بخش باشد؛ بانک توسعه صادرات علاقه مند است به حوزه دانش بنیان تسهیلات تخصیص داده و به منظور فراهم کردن بستر قانونی این تصمیم، فرایند اعتبارسنجی شرکت های دانش بنیان رامورد بازنگری قرار دهد.
رئیس هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران از برگزاری سمینار تامین مالی دانش بنیان در یازدهم شهریورماه سال جاری در تهران خبر داد و گفت: در این نشست با حضور معاونت علمی و فناوری، صندوق پژوهش و نوآوری و سایر بخش های مرتبط در مورد تسهیلات بیشتر و امکاناتی که بانک توسعه صادرات می تواند در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دهد، گفتگو خواهیم کرد.
در این جلسه که با حضور بازرگانان، صادرکنندگان استان و خبرنگاران برگزار شد ابتدا فعالان اقتصادی به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند و مدیرعامل بانک و مدیران اعتبارات و بین الملل به سوالات آنان پاسخ گفتند.
در پایان این نشست مشترک، دکتر صالح آبادی از نمایشگاه دستاوردهای صادرکنندگان استان در محل اتاق بازرگانی بازدید کرد. در این نمایشگاه محصولات متنوعی در حوزه لوازم خانگی، لوازم بهداشتی و آرایشی، دارویی و مبلمان به نمایش گذاشته شده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران