پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6539 تاریخ : 1391/07/15-09:33:39
,5,16,17,
دکل های حفاری در میادین مشترک نفت 2 برابر شد

دکل های حفاری در میادین مشترک نفت 2 برابر شد

معاون وزیر نفت اعلام کرد: تعداد دکل های حفاری ایران در میادین مشترک در مقایسه با سال 89 به بیش از 2 برابر افزایش یافت.


 


به گزارش بانک و صنعت، محسن خجسته مهر  درباره آخرین وضعیت تامین دکل های حفاری به منظور توسعه میادین مشترک نفت و گاز ایران، گفت: از 2 سال گذشته تاکنون تعداد کل دکل های حفاری توسعه ای و اکتشافی ایران در میادین مشترک نفت و گاز 2 برابر شده است.
معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با اعلام اینکه تا پایان سال 89 حدود 26 دکل در میادین مشترک نفت و گاز مستقر بود، تصریح کرد: این در حالی است که تا پایان سال گذشته تعداد کل دکل ها در میادین مشترک به 53 دستگاه افزایش یافت.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود تا پایان سال جاری حتی تعداد کل دکل های حفاری در میادین مشترک به مرز 70 دستگاه افزایش یابد، اظهار داشت: در 2 سال گذشته با مجموع اقدامات وزارت نفت یک انقلاب دکلی در سطح صنعت نفت به وقوع پیوسته است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر از مجموع 12 دستگاه دکل حفاری اکتشافی تعداد 10 دستگاه در مناطق مرزی و میادین مشترک مستقر شده اند، بیان داشت: افزایش فعالیت دکل های حفاری در میادین مشترک منجر به کشف چندین سازند جدید هیدروکربوری در مناطق مرزی شده است.
خجسته مهر با یادآوری کشف 2 موقعیت جدید هیدروکربوری در اطراف میادین نفتی آزادگان جنوبی و یادآوران، تبیین کرد: با این وجود تدابیری برای افزایش تعداد دکل های حفاری اکتشافی در دستور کار قرار دارد.
معاون برنامه ریزی وزیر نفت همچنین با اعلام اینکه باید تا پایان سال جاری وضعیت قرارداد و توسعه تمامی میادین مشترک نفت و گاز کشور تعیین تکلیف شود، تاکید کرد: تاکنون وضعیت قرارداد و فعالیت اکتشافی تمامی میادین مشترک نفت و گاز در بخش دریا نهایی شده است.
این مقام مسئول از نهایی شدن وضعیت نهایی فعالیت اکتشافی 67 درصد میادین مشترک نفت و گاز ایران در بخش خشکی خبر داد و افزود: علاوه بر این، تاکنون قرارداد و توسعه 98 درصد میادین مشترک نفت و گاز هم نهایی شده است.
وی با بیان اینکه در یک سال گذشته ظرفیت تولید نفت از میادین مشترک در مقایسه با سال 89 حدود 2 درصد افزایش یافته است، گفت: همچنین تولید گاز از میادین مشترک در مقایسه با سال 89 بیش از 22 درصد رشد داشته استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 224
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران