پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 249967 تاریخ : 1395/09/06-17:43:08
,10026,
دکتر نوربخش به تشریح نتایج حضور جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بین المللی تأمین اجتماعی پرداخت

دکتر نوربخش به تشریح نتایج حضور جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بین المللی تأمین اجتماعی پرداخت

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در نشست خبری به اعلام جزئیات برگزاری مجمع عمومی اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی (ISSA) پرداخت و از انتخاب نماینده جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رئیس مجمع عمومی و همچنین عضویت کشورمان در هیات رئیسه این اتحادیه به مدت سه سال خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان تأمین اجتماعی، دکترسید تقی نوربخش گفت: 14 تا 18 نوامبر مجمع عمومی اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی(ایسا) در پاناما برگزار شد و از 158 کشور عضو این اتحادیه نمایندگان 150  در این اجلاس حضور یافتند.

وی افزود: مجمع عمومی امسال با حضور 1000 نفر از جمله 8 وزیر تأمین اجتماعی و مدیران سازمان های بیمه گر 142 کشور برگزار شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه یک ماه پیش از بنده خواسته شد نایب رئیس این مجمع عمومی باشم گفت: این انتخاب به دلیل نقش سازمان تأمین اجتماعی در فعالیتهای ملی و بین المللی بود.

دکترنوربخش افزود: ایسا یکی از قدیمی‌ترین نهادهای وابسته به سازمان ملل است که در سال 1927 تاسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه این سازمان به عنوان عضو هیات رئیسه ایسا به مدت سه سال انتخاب شد، اظهار کرد: حدود 10 درصد GDP دنیا هزینه تامین اجتماعی است و سیاستگذاری هایی برای این 10 درصد انجام شد و 10 چالش اصلی در آنجا مطرح شد که چالش نخست شکاف پوشش بود و 50 درصد مردم دنیا تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند.

به گفته دکترنوربخش نابرابری در زندگی، سالمندی جمعیت، اشتغال کارگران جوان و تحصیلکرده، بازار کار و اقتصاد دیجیتال، سلامت و مراقبتهای بلند مدت، مخاطرات و شوکهای مهلک نوظهور، حمایت از کارگران مهاجر، انتقال فناوری و تطابق آن با فعالیت های تامین اجتماعی و انتظارات عمومی بالا 9 چالش بعدی بودند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه ایسا راهکارهایی برای کشورها در این باره در نظر گرفته است گفت: چهار راهکار جدید در این مجمع رونمایی شد که روش‌های برخورد سازمانهای بیمه گر با شرکای اجتماعی، راهکارهای اجرایی گسترش پوشش، فعالیت های اکچوئریال و ارتقای اشتغال پایدار از این جمله هستند.

نوربخش درباره محاسبات بیمه ای در ایران افزود: این محاسبات طی سی و چندسال گذشته بازنگری نشده‌اند و اخیرا در قراردادی با ILO این کار ملی تغییر محاسبات اکچوئری در حال انجام است.

 تسریع خدمت رسانی به حادثه دیدگان تصادف قطار در سمنان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه این نشست خبری از صدور دستوری برای برقراری سریع مستمری بازماندگان بیمه شده تامین اجتماعی در حادثه برخورد دوقطار مسافربری خبر داد.

دکتر نوربخش ضمن عرض تسلیت به هموطنان برای حادثه برخورد دوقطار مسافربری از صدور دستوری برقراری سریع مستمری بازماندگان افراد شناسایی شده خبر داد.

وی افزود: دستور دادیم بلافاصله مستمری بازماندگان عضو تامین اجتماعی برقرار و امور درمانی آنها بلافاصله انجام و مراکز درمانی تأمین اجتماعی از جمله بیمارستان میلاد آماده پذیرش و مداوای حادثه دیدگان هستند.

 بدهی تامین اجتماعی به بیمارستان های دانشگاهی کمتر از ارقام اعلام شده است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به پرسشی درباره بدهی 4250 میلیارد تومانی تامین احتماعی به وزارت بهداشت گفت: رقمی که بابت درمان هزینه کردیم در سال جاری، 7900 میلیارد تومان است که 2700 میلیارد تومان در مراکز ملکی و 5200 میلیارد تومان بابت خرید خدمات مصرف شده است.

دکترنوربخش ادامه داد : از این 5200 میلیارد تومان، 2900 میلیارد تومان به بیمارستان های دانشگاهی و 2300 میلیارد تومان به سایر مراکز پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در سال 94 با حداکثر هزینه‌های طرح تحول روبرو بودیم گفت: از سوی دیگر همواره در هر سال بخشی از پرداخت ها مربوط به ماه‌های گذشته است. در حال حاضر تا مرداد بدهی داروخانه ها و تا خرداد ماه مطالبات پزشکان و 60 درصد بدهی دانشگاه‌ها را تا خرداد و 100 درصد بدهی دانشگاه‌ها را تا بهمن ماه پرداخت کرده ایم.

دکتر نوربخش با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی ماهانه 500 میلیارد تومان به بیمارستان های دانشگاهی پرداخت می‌کند، گفت: اگر بیمارستان ها اسناد را تا شهریور تحویل داده باشند 2700 میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکاریم.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی در بحث مستمری که ماهانه به 3400 میلیارد تومان می رسد بدون مشکل عمل می کند. ماهانه 220 میلیارد تومان مستمری بیکاری می دهیم و حدود 1000 میلیارد تومان بابت خرید خدمات و حدود 200 میلیارد تومان کل هزینه های جاری و پرسنلی ماست. در مجموع 5000 میلیارد تومان در ماه پرداخت می کنیم و با این وجود این تلورانس ها چندان غیرطبیعی نیست و در حال تلاشیم تا بدهی دانشگاه های علوم پزشکی را تسویه کنیم.

دکتر نوربخش با اشاره به جلسه ای که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته است، گفت: در این جلسه راهکارهای ارتقاء خدمات تأمین اجتماعی به هنرمندان و اصحاب رسانه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا با هماهنگی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان برنامه و بودجه، زمینه گسترش خدمات تأمین اجتماعی به اصحاب رسانه و هنرمندان فراهم شود.

وی در پایان از افتتاح شعبه اقماری تامین اجتماعی در خانه سینما به منظور تسهیل خدمت رسانی به هنرمندان خبر داد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 364
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران