پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6567 تاریخ : 1391/07/17-12:21:03
,7,16,17,
دور جدید دستگیری دلالان ارزی آغاز شد

دور جدید دستگیری دلالان ارزی آغاز شد

دور جدید دستگیری و جمع آوری دلالان ارزی از مرکز ارزفروشان تهران برای ساماندهی بازار ارز آغاز شد.

 
 

خبرنگار مهر لحظاتی قبل از مرکز ارز فروشان تهران ( چهارراه استانبول تا میدان فردوسی) گزارش داد که کسب و کار صرافی‌های واقع در این منطقه به صورت عادی است و پلیس امنیت نیز در تلاش است تا به وظیفه قانونی خود عمل کند.

در این میان، دور نخست جمع آوری و دستگیری دلالان ارزی که در روزهای گذشته آغاز شده بود، از امروز دوشنبه وارد فاز جدیدی شد. مشاهدات خبرنگار مهر نشان می‌دهد که پلیس امنیت امروز تعداد دیگری از دلالان ارزی را دستگیر کرده است.

دلار 2850 تومانی صبح امروز روی تابلوی صرافی‌ها قرار گرفته، در انتظار موج جدید کاهش قیمت است؛ دلاری که گفته می‌شود براساس برخی فرمول‌های ارزی، قیمت واقعی آن حول و حوش 2000 تومان است.

غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد علل کاهش قیمت ارز گفته است: "یکی از این عوامل، دستگیری برخی از اخلال‌گران در بازار ارز بود، چرا که این دلالان به قیمت‌سازی و تعیین نرخ‌های صوری می‌پرداختند که با دستگیری آنها، حالت گیجی و سردرگمی بین دلالان درجه دو و سه بازار پدید آمد. دیگر کسی نیست که نرخ‌های جدید بدهد و یا نرخ سازی کند."
 
در عین حال، همکاری و هماهنگی بانک مرکزی، صرافان و دستگاه‌های ذیربط می‌تواند بازار ارز را از آشفتگی خارج کند و دیگر شاهد بی‌ثباتی‌ها در این بخش نباشیم.
 
براساس اعلام دستگاه‌های ذی‌ربط، تاکنون 30 نفر از اخلالگران بازار ارز دستگیری شده‌اند که اعترافات برخی از آنان نیز تکان دهنده بوده است.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 216
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران