پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6586 تاریخ : 1391/07/20-11:25:49
,16,17,
دشمنان در جنگ تحریم‌ها هم مغلوب ملت ایران می‌شوند

دشمنان در جنگ تحریم‌ها هم مغلوب ملت ایران می‌شوند

رهبر معظم انقلاب اسلامی ،

رهبر معظم انقلاب در اجتماع مردم بجنورد با بیان اینکه همه مسئولان باید به وظایف قانونی خود عمل کنند فرمودند: مسیر ملت ایران، مسیر مهمی است که می‌تواند تاریخ جهان را متحول کند.


به گزارش بانک و صنعت  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، امروز بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، قلب تپنده ایران اسلامی بود و مردم دیار اترک، روزی پرشکوه و فراموش‌نشدنی را تجربه کردند. امروز سرانجام انتظار چند هفته‌ای مردم خراسان شمالی به پایان رسید و رهبر انقلاب اسلامی سفر خود به این استان را آغاز کردند. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح امروز وارد فرودگاه بجنورد مرکز استان خراسان شمالی شدند.

انبوه مردم که ساعت‌ها منتظر ورود رهبر حکیم انقلاب اسلامی بودند با خروج خودروی حامل حضرت معظم‌له از فرودگاه بجنورد، دیگر سر از پا نشناختند و یکپارچه غرق در شور و شعف و شادی شدند و از همان ابتدا خودروی حامل ایشان در میان انبوه جمعیت قرار گرفت.

 استقبالی که مردم باب‌الرضا(ع) به ویژه جوانان و نسل سومی‌ها از رهبر انقلاب اسلامی کردند، صحنه‌های کم‌نظیر و نابی را از عشق و دلدادگی مردم و نسل جوان به نظام اسلامی و ولایت را رقم زد، صحنه‌هایی که دوربین‌های تصویربرداری، هیچگاه نمی‌توانند عمق و عظمت آن را به تصویر بکشند.

 آنچه امروز در خیابان‌های بجنورد به چشم می‌خورد، حضور گسترده و پرشور و نشاط همه قشرها و قومیت‌های مختلف مرزنشینان غیور خراسان شمالی بود. ترک و کرد و ترکمن، فارس و تات و شیعه و سنی، همه آمده بودند.

جمعیت انبوه استقبال‌کننده از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در طول مسیر فرودگاه بجنورد تا ورزشگاه تختی به حدی بود که خودروی حامل رهبر انقلاب اسلامی بارها از حرکت ایستاد به گونه‌ای که در برخی مسیرها، تا دقایقی، به هیچ وجه امکان حرکت وجود نداشت.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از استقبال پرشکوه مردم که حدود دو ساعت به طول انجامید، وارد ورزشگاه تختی بجنورد شدند و مورد استقبال جمع دیگری از مردم قرار گرفتند که از ساعت‌ها قبل، در این ورزشگاه منتظر ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع پُرشور ده‌ها هزار نفر از مردم بجنورد در ورزشگاه تختی، با ارائه تحلیل جامعی از حرکت صعودی ملت ایران به سمت قله پیشرفت همه‌جانبه مادی و معنوی، مواردی همچون وظیفه‌شناسی، هوشیاری، آماده بکار بودن، نشاط و امید، کار و تلاش پیگیر، وحدت و همدلی، و  موقع شناسی به لحظه ملت و مسئولان را ساز و برگ ادامه حرکت پرشتاب دانستند و تأکید کردند: به فضل و توفیق الهی ملت ایران با تجربه و توانایی‌های روزافزون خود، از مشکلات عبور خواهد کرد و بار دیگر جبهه استکبار را در حسرت شکست دادن این ملت خواهد گذاشت.

رهبر انقلاب اسلامی هدف اصلی و کلیدی ملت ایران را، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، پیشرفت همه‌جانبه مادی و معنوی دانستند و افزودند: این پیشرفت الهام گرفته از منطق اسلام و متفاوت از پیشرفت تمدن مادی غرب است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه پیشرفت مورد نظر غرب، تک‌بعدی و تنها در جهت مسائل مادی است، خاطرنشان کردند: پیشرفت در منطق اسلامی، دارای ابعاد مختلف مادی و معنوی است و شامل پیشرفت در علم، اخلاق، عدالت، رفاه عمومی، اقتصاد، عزّت و اعتبار بین‌المللی، استقلال سیاسی و تقرّب به خدا می‌شود.

ایشان یکی دیگر از ویژگی‌های پیشرفت اسلامی را، همه‌جانبه بودن آن ارزیابی و تأکید کردند: در منطق اسلام باید در دنیا، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که افق آن، نسل‌ها و ده‌ها سال آینده را در بر بگیرد و در عین حال  برای آخرت نیز باید به گونه‌ای آماده بود که گویا فرصت بسیار اندکی تا سفر آخرت باقی مانده است.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه رسیدن به پیشرفت اسلامی را شناخت نقاط قوت و ضعف، داشتن برنامه‌ریزی متناسب با شرایط، رصد مرحله به مرحله حرکت به سمت هدف مورد نظر، و آگاه‌سازی مردم از نقشه راه و مشکلات و خطرهای پیش رو دانستند و افزودند: این وظایف بعهده نخبگان جامعه اعم از نخبگان سیاسی، علمی و دینی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعد از تبیین مفهوم پیشرفت اسلامی و لوازم مورد نیاز رسیدن به آن، به بررسی حرکت نظام اسلامی در مسیر رسیدن به پیشرفت همه‌جانبه اسلامی پرداختند.

ایشان در یک جمع‌بندی و قضاوت کلی از این حرکت، خاطرنشان کردند: نظام اسلامی در طول 33 سال گذشته، به طور مستمر حرکت پیش‌رونده و صعودی داشته که البته این حرکت با فراز و فرودهایی نیز همراه بوده است.

 رهبر انقلاب اسلامی سپس به بیان ساز و برگ مورد نیاز برای ادامه حرکت پرشتاب‌تر به سمت قله پیشرفت پرداختند و تأکید کردند: عزم راسخ، امید و نشاط، کار و تلاش پیگیر و هوشیاری از لوازم اصلی ادامه حرکت در مسیر پیشرفت است که اگر ملتی این ساز و برگ را در اختیار داشته باشد، بر همه مشکلات فائق خواهد آمد و دشمنان خود را به زانو در خواهد آورد.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از ضروریات بسیار مهم برای رسیدن به پیشرفت را داشتن ارزیابی دقیق و منطقی و به دور از شعارزدگی از شرایط کشور دانستند و افزودند: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در یک عرصه رویارویی با شبکه خبیث صهیونیستی قرار دارد که برخی کشورهای غربی و در رأس آن آمریکا در این شبکه قرار دارند و از هیچ دشمنی و کینه‌ورزی با این ملت دریغ نمی‌کنند.

ایشان توانایی‌ها و فرصت‌های ملت ایران در این عرصه رویارویی را برجسته خواندند و خاطرنشان کردند: نسل جوان پرانگیزه و با نشاط و دارای استعداد برتر، عزم و امید، منابع طبیعی ارزشمند و اساسی که میزان آن از متوسط جهانی بالاتر است، اقلیم متنوع، مسئولان دلسوز، نیروهای مسلح آماده و شجاع، روحانیت فاضل و دلسوز، دانشگاه‌های پرجمعیت، میلیون‌ها دانش‌آموز و چشم‌انداز بیست ساله، امکانات و توانایی‌های برجسته ملت ایران است که زمینه‌ساز غلبه بر همه مشکلات و حرکت پرشتاب برای رسیدن به پیشرفت همه‌جانبه است.

 رهبر انقلاب اسلامی پیشرفت‌های زیربنایی کشور از جمله در زمینه خدمات مردمی، دانش و فناوری و معنویات را ممتاز خواندند و افزودند: ثبات سیاسی جمهوری اسلامی ایران یکی دیگر از مهمترین زیربناهای اساسی کشور است که با وجود روی کار آمدن دولت‌های گوناگون و دارای سلائق مختلف سیاسی و جناحی، این ثبات از بین نرفته است.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به زیربناهای قانونی و عملی اقتصادی نیز اشاره کردند و افزودند: سیاست‌های کلی اصل 44 و پیشرفت‌های زیربنایی اقتصادی بویژه در سدسازی، ساخت نیروگاه‌ها، گسترش شبکه فیبر نوری، حمل و نقل، و راه‌های ارتباطی و مواصلاتی که بدست متخصصان و زبدگان جوان کشور بدست آمده، از زیربناهای مهم اقتصادی هستند.

 ایشان نسل جوان پرنشاط، تحصیلکرده و شجاع را یکی دیگر از ثروت‌های زیربنایی ملت ایران برشمردند و بار دیگر تأکید کردند: یکی از خطاهایی که در اواسط دهه هفتاد انجام شد، ادامه سیاست کنترل جمعیت بود که این اشتباه باید جبران شود زیرا نسل جوان، عامل اصلی پیش‌روندگی کشور است.

 رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته اجرای سیاست کنترل جمعیت در اوایل دهه هفتاد کار صحیحی بود اما ادامه آن از اواسط دهه هفتاد اشتباه بود و مسئولین کشور و از جمله رهبری در این اشتباه سهیم هستند و باید از خداوند طلب عفو کنند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعد از برشمردن نقاط قوت و توانایی‌های کشور، به برخی مشکلات و در رأس آن، بالا رفتن قیمت‌ها و بیکاری اشاره کردند و افزودند: این مشکلات، مشکلاتی است که همه مردم با آن دست به گریبان هستند اما مشکلات غیر قابل حلی نیستند زیرا انقلاب اسلامی در طول 33 سال گذشته، مشکلات بزرگتر از این مسائل را پشت سر گذاشته است.

 ایشان به برخی مشکلات بزرگ و پیچیده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله تلاش برای ایجاد درگیری‌های قومی در کشور، راه‌اندازی جنگ تحمیلی 8 ساله، و اِعمال تحریم‌ها اشاره و تأکید کردند: ملت ایران با ایستادگی و هوشیاری از همه این مشکلات عبور کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در خصوص تحریم‌ها خاطرنشان کردند: مسئله تحریم‌ها، مسئله جدیدی نیست و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است اما دشمنان تلاش دارند موضوع تحریم‌ها را بزرگ‌نمایی کنند و متأسفانه برخی هم در داخل با آنها همزبان می‌شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشدید تحریم‌ها بر ضد ملت ایران را در چند مرحله، دلیل بی‌نتیجه بودن آنها خواندند و افزودند: آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، تلاش دارند این تحریم‌ها را به دروغ به موضوع انرژی هسته‌ای مرتبط کنند در حالیکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی که تحریم‌ها شروع شد، موضوع انرژی هسته‌ای به هیچ وجه وجود نداشت.

ایشان علت اصلی عصبانیت جبهه استکبار را، تسلیم نشدن ملت ایران به برکت اسلام و قرآن دانستند و خاطرنشان کردند: به همین دلیل است که آنها با اسلام دشمنی و به پیامبر اسلام(ص) توهین می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آنها به دروغ می گویند که اگر ملت ایران از انرژی هسته‌ای صرفنظر کند، تحریم‌ها برداشته می‌شود در حالی که علت اصلی اِعمال این تحریم‌های غیرمنطقی که نوعی وحشیگری نیز به حساب می‌آید، بغض و کینه آنها از ملت ایران است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: این تحریم‌ها در واقع جنگ با یک ملت است اما به توفیق الهی، دشمنان در این جنگ هم مغلوب ملت ایران خواهند شد.

ایشان افزودند: البته تحریم‌ها مشکلاتی را بوجود می‌آورند و برخی بی‌تدبیری‌ها هم ممکن است این مشکلات را افزایش دهد اما این مشکلات، مسائلی نیستند که جمهوری اسلامی ایران نتواند آنها را حل کند.

 رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نوسانات اخیر ارز و ریال و خوشحالی دشمنان ملت ایران، خاطرنشان کردند: حدود دو یا سه ساعت عده‌ای در دو خیابان تهران چند سطل زباله را به آتش کشیدند، و بلافاصله مسئولان برخی کشورهای غربی با کنار گذاشتن متانت دیپلماسی، به ابراز خوشحالی کودکانه پرداختند اما باید از آنان پرسید که وضع اقتصادی ایران بدتر است یا کشورهای اروپایی که از حدود یکسال پیش درگیر تظاهرات خیابانی هستند؟

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به کشورهای غربی تأکید کردند: مشکلات شما به مراتب پیچیده‌تر از مشکلات ایران است، زیرا اقتصاد شما قفل شده است.

 ایشان افزودند: امروز یکی از مسائل مهم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مشکلات اقتصادی مردم گرفتار آن و جنبش 99 درصدی است.

 رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: بدانید جمهوری اسلامی ایران با این مشکلات از پا در نمی آید و به فضل الهی بر مشکلات غلبه خواهد کرد و بار دیگر دشمنان را در حسرت شکست دادن ملت ایران خواهد گذاشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عمل به وظیفه از جانب مردم و مسئولان را لازمه غلبه بر مشکلات دانستند و تأکید کردند: یکی از وظایف مهم مردم حفظ هوشیاری و موقع‌سنجی به لحظه است.

ایشان افزودند: در تهران عده‌ای به نام بازاری به خیابان آمدند و اغتشاش کردند اما بازاریان محترم سریعاً اعلامیه دادند و از آنها اعلام برائت کردند که این، کار درست و نشانگر هوشیاری بازاریان بود.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری قضایای فتنه سال 88، خاطرنشان کردند: بعد از انتخابات با عظمت سال 88، عده‌ای اظهار مخالفت کردند و عده‌ای هم به نام آنها و با سوء استفاده از این فرصت، آشوب و تشنج ایجاد کردند. آن عده‌ای که به اسم آنها آشوب شد، باید همان موقع اعلامیه می‌دادند و اعلام برائت می‌کردند، اما این کار را انجام ندادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: «هوشیاری و موقع‌سنجی لحظه‌ای» خصوصیت برجسته‌ای است که مردم همواره باید به آن توجه داشته باشند و به محض توطئه دشمن، به صورت لحظه‌ای واکنش نشان دهند.

ایشان وظیفه مسئولان را نیز حفظ اتحاد و همدلی، برنامه‌ریزی، رعایت حدود قانونی، مسئولیت‌شناسی و تقصیرها را به گردن هم نیانداختن دانستند و تأکید کردند: در قانون اساسی نقش مجلس، دولت، رئیس‌جمهور و قوه قضائیه مشخص شده است، بنابراین همه مسئولان باید به وظایف قانونی خود عمل کنند و با یکدیگر همدل، همراه و همزبان باشند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: به لطف خداوند کشور در این خصوص مشکلی ندارد زیرا مسئولان کشور اعم از رؤسای قوا و بدنه سه قوه، دلسوز و علاقه‌مند به سرنوشت کشور هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته ممکن است اشتباهات یا خطاهایی هم وجود داشته باشد ولی همه این اشتباهات قابل جبران هستند.

ایشان تأکید کردند: مسیر ملت ایران، مسیر مهمی است که می‌تواند تاریخ جهان را متحول کند، همانگونه که اکنون تاریخ منطقه را متحول کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی حوادث منطقه را به زیان غرب بویژه آمریکا و تهدیدی برای رژیم صهیونیستی خواندند و با اشاره به یاوه‌گویی‌های مسئولان رژیم صهیونیستی افزودند: البته این یاوه‌گویی ها ارزش جواب دادن ندارد ولی کشورهای اروپایی که به دنبال آمریکا به راه افتاده‌اند، بدانند که این همراهی عاقلانه و خردمندانه نیست و یک نوع حماقت است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به خاطره نه چندان بد ملت ایران از بیشتر کشورهای اروپایی تأکید کردند: البته ملت ایران از انگلیس ذهنیت بسیار بدی دارد و به همین علت، به آن، «انگلیس خبیث» گفته می‌شود.

ایشان افزودند: کشورهای اروپایی بدانند که همراهی با آمریکا نتیجه‌ای جز منفور شدن نزد ملت ایران ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه، علاج اصلی و بنیانی مشکلات اقتصادی کشور را حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی دانستند و خاطرنشان کردند: توجه به تولید ملی موجب از بین رفتن گرانی، ایجاد اشتغال، و تقویت روحیه استغنای ملت ایران خواهد شد، بنابراین مسئولان باید به موضوع تولید ملی توجه جدی کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از بیانات‌شان، با ابراز خرسندی فراوان از سفر به استان خراسان شمالی به عنوان باب‌الرضا(ع) در روز زیارتی آن حضرت، به بیان ویژگی‌ها و خصلت‌های برجسته مردم این منطقه و ظرفیت‌های طبیعی و جغرافیایی خراسان شمالی پرداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طبیعت زیبا و جاذبه‌های فراوان گردشگری، منابع طبیعی غنی و زمینه مستعد کشاورزی و دامی را از ویژگی‌های طبیعی استان خراسان شمالی برشمردند و افزودند: دیانت، سرزندگی و شور و نشاط، آماده بکار بودن، غیرت مرزبانی، استعدادهای برتر و درخشان، شجاعت و همزیستی مهربانانه و برادرانه قومیت‌های مختلف، از امتیازات برجسته مردم استان خراسان شمالی استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران