پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6670 تاریخ : 1391/07/29-08:44:15
,13,17,20,
دستور رئیس جمهور برای حمایت از کشاورزان

دستور رئیس جمهور برای حمایت از کشاورزان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از دستور رئیس جمهور برای حمایت از کشاورزان فعال خبر داد.

 

بانک و صنعت: عباس قبادی در تشریح جزئیات دستور رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور در زمان تایید قیمت مصوب خرید تضمینی گندم، با تاکید بر پرداخت جایزه تولید به کشاورزانی که گندم بیشتر و با کیفیت تولید می کنند، شخصا موضوع پرداخت جایزه را بر مصوبه افزود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم، تنها راه مقابله با تحریم، حمایت از کالاهای تولید داخل است؛ لذا در خصوص کالاهای استراتژیکی مانند گندم و برنج با تولید با کیفیت این محصولات، بارزترین مصداق عینی اقتصاد مقاومتی را رقم خواهیم زد.
وی افزود: افزایش 25 درصدی قیمت خرید تضمینی گندم و اختصاص پاداش به تولیدکنندگان گندم با کیفیت، در راستای تولید آرد و نان کیفی، کاهش ضایعات نان، کاهش مصرف آرد و گندم و همسو با سیاست حفظ ذخایر استراتژیک کشور است.
قبادی در خصوص موجودی ذخایر گندم و برنج نیز اعلام کرد: با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در راستای انجام وظایف و ماموریت های محوله به این شرکت، در حال حاضر در زمینه تامین و ذخیره سازی این دو کالای استراتژیک در کشور مشکلی وجود ندارد و به این لحاظ در ثبات نسبی به سر می بریم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: میزان ذخیره گوشت مرغ کشور جهت تنظیم بازار این کالا، حدود 35 هزار تن است که پاسخگوی نیازهای تنظیم بازار است.
وی با تاکید بر اینکه برنج های خریداری شده در سال گذشته و سال جاری زارعی، ذخیره سازی شده است؛ خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمبود برنج در کشور نداریم، ضمن اینکه به منظور تنظیم بازار، خرید برنج از منابع تولید داخل و خارج را در دستور کار قرار داده ایم.
وی تصریح کرد: ذخایر روغن و شکر در کشور در حد مطلوب است به گونه ای که میزان ذخیره استراتژیک روغن در سالجاری به نسبت 10 سال اخیر بی نظیر است.
قبادی همچنین در گفت وگو با مهر تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی گندم برای خرید در فصل برداشت آتی برای گندم معمولی با 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیرمفید 5 هزار و 500 ریال و گندم دوروم با همین افت 5 هزار و 800 ریال تعیین شده است که نسبت به قیمت خرید تضمینی 4 هزار و 200 ریالی سال گذشته از رشد 25 درصدی برخوردار استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران